Blisko(S)twory - woda nasz żywioł


Projektów nigdy dość... bardzo je lubimy i z wielką ochotą bierzemy udział w prawie każdym projekcie, który wiem, że zaciekawi moje dzieciaki a wspólnie spędzony czas jeszcze bardziej zbliży nas do siebie. Do Blisko(S)tworów dołączyliśmy w ostatniej chwili. Blisko(S)twory to 4 tygodnie wspaniałej zabawy z czterema żywiołami. Kinga, pomysłodawczyni projektu, co tydzień rozsyła nam propozycje zabaw z dziećmi, my je lekko zmodyfikujemy, dodamy coś od siebie i Wam pokażemy jak się bawimy :) Na pierwszy rzut poszła woda. Tydzień zabaw z wodą przed nami. Wczoraj bawiliśmy się tak...


Wyławianie plastikowych nakrętek za pomocą dłoni albo sitka. Z nakrętkami można bawić się na wiele sposobów... można środek nakrętek wypełnić kolorowymi kółkami z pianki i bawić się kolorami. Wyławiać poszczególne nakrętki i segregować kolorami, wyławiać nakrętki tylko w danym kolorze, wyławiać nakrętkę, którą wskaże mama itp.Na nakrętkach można również nakleić literki (cyferki, figury geometryczne itp.) i również bawić się na wiele sposobów.Wodny tor... Za pomocą plasteliny stworzyłam tor, który będzie pokonywała łódka wykonana z plastikowej nakrętki. Całość zalałam wodą.


A bawić się wodnym torem można na różne sposoby. Młodsze dzieci mogą popychać łódkę patykiem.


Starsze wprawiają łódkę w ruch za pomocą powietrza dmuchając na nią przez słomkę bądź bezpośrednio na łódkę. Fajna zabawa oddechowa :)
Zrobiliśmy również zawody... kto pierwszy przetransportuje swoją łódkę na drugi brzeg.Na koniec wodnych zabaw troszkę się ochłodziliśmy za pomocą fontanny domowej roboty ;)Bardzo lubimy wodne zabawy :) Jeszcze w tym tygodniu o ile wyjdzie słońce pokażemy Wam nasze lodowe zabawy :)

Kto jeszcze bawi się z nami i Blisko(S)tworami?

Prześlij komentarz

6 Komentarze

 1. Laaaaa! FenomenAlne pomysly!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. dziękujemy :) staramy się jak możemy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie, no Wasze pomysły są świetne. Dzieciaki mają dopiero niezłą zabawę:) mój syn uwielbia wodę, mógłby spędzać całe dnie bawiąc się wodą. Ostatnio przelewa ją z kubka do kubka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tor bardzo fajny ale fontanna najbardziej mi się podoba... Może dlatego że też lubimy tak się chłodzić ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Woda to zdecydowanie nasz żywioł :) Pomysły genialne!

  OdpowiedzUsuń
 6. jejku jakie tu czadowe pomysly;0

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)