wtorek, 23 sierpnia 2016

Czytam mamie i tacie Smoka Wawelskiego

Kreatywnie w domu


Jak się pojawiła pierwsza książeczka z serii Czytam mamie i tacie to wiedziałam, że będzie to coś idealnego dla nas. I nie myliłam się... Czerwony Kapturek przeczytany od deski do deski przez mojego 6 latka... ależ duma jestem z niego! W nasze ręce trafiła właśnie kolejna książeczka wydana z tej serii... Smok Wawelski.Szata graficzna pozostała bez zmian... piękna i bardzo kolorowa. Znana i bardzo lubiana przez moje dzieci opowieść o Smoku Wawelskim. Tak jak w Czerwonym Kapturku tak i tutaj poza głównym wątkiem wpleciono na początku i na końcu fajne nowości, które świetnie wpasowują się w świat dzisiejszych dzieci.Książeczka stworzona jest w formie komiksu. Teks zawiera wszystkie literki, dwuznaki, zmiękczenia ą i ę. Mimo, że teksty są bardzo krótkie to dużo prościej przeczytać 3-4 rozrzucone na danej stronie zdania, niż tą samą ilość tekstu ciągiem. I to jest fajne w tych książeczkach.
Książeczka ta cieszy się nie tylko uznaniem Kuby ale i dziewczynki lubią ją słuchać. Jako, że autorzy tworzą tą serię książeczek nie tylko z myślą o dzieciach samodzielnie czytających krótkie teksty ale także o dzieciach takich jak moje dziewczynki, które dopiero uczą się słuchać opowiadań ze zrozumieniem a które później same wejdą w rolę narratora. 
SMOK WAWELSKI
Wydawnictwo: Centrum Metody Krakowskiej
Ilość stron: 24
Wydanie: 1
Okładka: miękka

POLECAMY! 

Z niecierpliwością czekamy na kolejne książeczki z tej serii :)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates