Farbkowe wariacje


Dawno u nas nie było zabaw farbkami. Oj dawno... oczywiście na blogu bo w domu dość często farbki są w użyciu ;) W deszczowe dni to najlepsze lekarstwo na nudę. Jesień zbliża się w ekspresowym tempie a wraz z nią długie wieczory to będziemy działać i postaram się więcej "chwalić" naszymi zabawami.


Od zawsze uwielbiałam farbki do malowania palcami. Dzieciaki z resztą też. Można przy nich "wyżyć" się twórczo ;) Ale nie wszystkie farbki do malowania palcami są fajne... niektóre ciężko zmyć z palców a o ubraniach nie wspomnę. Od jakiegoś czasu używamy tylko farbek od Bambino. Farbki mają ładne, żywe kolorki i łatwo się je zmywa.


Polecamy Wam zabawę w stempelkowanie... paluszkami. Odciskamy kciuka i inne paluszki na różne kolory a gdy wyschną dorysowujemy kredkami różne detale tak aby powstało jakieś zwierzątko :)


Bardzo fajna zabawa rozwijająca nie tylko kreatywność u dzieci ale także działająca pozytywnie na wyobraźnię dzieci.


Dla dzieci nie lubiących się brudzić (moje uwielbiają!) polecamy zabawę w tworzenie stworków-potworków. Kartkę papieru zginamy na pół i na jednej z połówek nanosimy farbkę w różnych kolorach. Ponownie składamy kartkę a na drugiej połówce odciska się nam farbka. Po wyschnięciu, kredkami dorysowujemy różne detale i powstają nam zabawne stworki. To chyba najbardziej ulubiona zabawa moich dzieci.


Malowaliście kiedyś nitką? My nie ale właśnie to nadrabiamy :) Nitkę malujemy farbką, wkładamy w środek złożonej na pół kartki i... ciągniemy za nitkę. Nitka z farbą tworzy piękne esy-floresy.


Już niedługo pokażemy Wam zabawy farbkami z 2-3latkiem a także nasze plastelinowe love :)

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Świetne pomysły (y) najbardziej podobają mi się paluszkowe zwierzaki - super!

    OdpowiedzUsuń
  2. super jak zawsze pomysły bomba ;0 ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)