Pszczółka Maja rozwija kreatywność wśród dzieciWakacje wakacjami ale do jesieni trzeba należycie się przygotować. Zasilić zbiory domowej biblioteczki o pozycje rozwijające kreatywność u dzieciaków. I choć nie wszystkie z nich dotrwają do długich wieczorów to są godne uwagi i polecenia.


Wydawnictwo Egmont wydało właśnie fajną serię książeczek o pszczółce Mai. Które dziecko nie zna tej sympatycznej pszczółki i jej przyjaciół? Chyba żadne. Przecież to postać kultowa! Znają ją nasi dziadkowie, rodzice, my, znają ją nasze dzieci. Znają i lubią bo Mai nie da się nie lubić :)

Na pierwszy rzut przedstawie Wam książeczki, którymi w pierwszej kolejności zainteresowały się moje Bąble. Jedna z nich to książeczka wielokrotnego użytku, książeczka po której dziecko pisze i zmazuje a za kilka dni może ponownie rozwiązywać przedstawione w niej łamigłówki.


Ciekawe zadania i łamigłówki o różnym stopniu trudności. Wyszukiwanie różnic, labirynty, pisanie po śladzie, zadania na spostrzegawczość nie pozwolą się nudzić naszym dzieciom. Książki, po których można bazgrać co się chce, ścierać i bawić się nimi do woli od zawsze cieszyły się u nas dużym powodzeniem. A z takimi bohaterami zabawa jest jeszcze lepsza!

 


Druga z ich to kolorowanki wodne. Pierwszy raz moje dziewczynki widziały taki trik. Malowanie wodą po kartkach zamieniało puste obrazki w kolorowe. Ale jak to się dzieje pytał nawet najstarszy. Takie czary mary ;) Malowanie bez brudzenia.
Ostatnia pozycja... najbardziej obszerna. I ta zdecydowanie sprawdzi się w jesienne a nawet zimowe długie wieczory. Książka pełna łamigłówek o łatwiejszym bądź trudniejszym stopniu. 176 stron wspaniałej zabawy. Ćwiczenia wspomagające początki pisania i czytania, naukę cyferek i liczb oraz prostych działań matematycznych, doskonalenie wszelkich umiejętności manualnych, ćwiczenie spostrzegawczości, logicznego myślenia i wiele innych, a to wszystko w przystępnej i zróżnicowanej formie. Jak dla mnie rewelacja!Każda łamigłówka ma podane rozwiązanie na dole strony. Jest to rozwiązanie do zadania znajdującego się na tej konkretnej stronie bądź do zadania z innej strony. Średnio podoba mi się wersja zadań z rozwiązaniem na tej samej stronie. Mój przebiegły 6latek sam to odkrył i niby nie korzysta z podpowiedzi ale ja tam swoje wiem ;) Rozwiązania zawsze kusiły i kuszą do podpowiedzi. Nie jestem zwolennikiem takowych zastosowań w książkach.

Moim oczom rzuciła się również jakość kartek... mogłyby być troszkę grubsze. Kilkukrotne ścieranie gumką w jednym miejscu sprawia, iż w kartce pojawia się dziura. O kolorowaniu mazakami nie ma mowy.

Poza tymi drobnymi wpadkami książka jest REWELACYJNA!Pszczółka Maja. Wodne kolorowanie
Wydawnictwo Egmont
Ilość stron: 16
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016

Rysuję i ścieram. Pszczółka Maja
Wydawnictwo Egmont
Autor: Paulina Kaniewska
Ilość stron: 16
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016

Wielka księga łamigłówek. Pszczółka Maja
Wydawnictwo Egmont
Autor: Anna Porowska-Chłus
Ilość stron: 176
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016

Prześlij komentarz

0 Komentarze