Uczymy się mówić z PUCiEMPamiętacie naszą książeczkę, którą stworzyłam dla mojego mówiącego leniuszka Emi? Jeśli nie to TUTAJ możecie ją znaleźć. Emi jak nie mówiła tak dalej nie mówi. Jest lekka poprawa, coraz więcej sylab wymawia ale to jeszcze nie to. Wiem, wiem ma czas i jeszcze zagada mnie na śmierć ;)

Jak zobaczyłam nowość Wydawnictwa Nasza Księgarnia od razu wiedziałam, że to coś dla nas i koniecznie muszę to mieć. Gdy przyszła, Emi była na wakacjach z babcią. Po powrocie zabawkowy szał. Gdy szał minął, wyciągnęłam PUCiA. I to dopiero był szał! Mała nie rozstaje się z książką ani pół dnia. Przeglądamy, czytamy, opowiadamy i tak w kółko.


Mały PUCiO stał się przyjacielem mojej Emi. Poznajcie PUCiA i jego rodzinkę. Mama, tata, babcia i dziadek. PUCiO ma troszkę starszą siostrę i młodszego brata. Ma także psa i kota.

Przygody PUCiA i jego wesołej rodziny przedstawione są jak najprościej pod względem użytego języka oraz ilustracji. Razem z PUCiEM idziemy na spacer, towarzyszymy mu podczas wizyty u babci i dziadka. Razem z nim kąpiemy się w jeziorze, jeździmy na rowerze i śpiewamy przy ognisku. Historia zawarta w tej książce jest prosta,  ale ciekawa.

Na początku książki mamy kilka wskazówek... jak używać książki aby wspierać rozwój mowy dziecka, czego unikać i na co zwrócić uwagę podczas zabawy z tą książką.Potem do akcji wkraczają dzieci... słuchają krótkich historyjek, przyglądają się pięknym ilustracjom. Każda strona zawiera odpowiednio dobrane wyrażenia dźwiękonaśladowcze, które zachęcają dzieci do wskazywania, naśladowania i samodzielnego nazywania obrazków.
Co jeszcze zachwyca w książce? Prostota w wykonaniu ilustracji. Nie ma przesytu kolorów, postaci i przedmioty są ciekawym odzwierciedleniem rzeczywistości. Obrazki są odpowiednio rozmieszczone na każdej stronie.Każda ze stron wykonana jest z usztywnionej tektury, ma zaokrąglone rogi, matowe wykończenie. Rozmiar książki jest nieco mniejszy niż A4.


Książka ta jest piękna, dopracowana w każdym detalu, solidna. Moja niespełna 2 latka po tygodniowej przyjaźni z PUCiEM wyraźnie ruszyła z mową. Zaczęła naśladować odgłosy zwierząt co do tej pory wałkowane na różne sposoby nie przynosiło skutku. Jestem dobrej myśli, że z PUCiEM damy radę :)


PUCiO uczy się mówić. zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Autor: Marta Galewska-Kustra
Ilustrator: Joanna Kłos
Ilość stron: 40
Okładka: twarda
Rok wydania: 2016

Prześlij komentarz

0 Komentarze