czwartek, 22 września 2016

Gobbit: Angry Birds - to jest to!

Kreatywnie w domu


Prosta ale nie banalna. Refleks, bystre oko i szybka analiza to cechy, które powinni posiadać gracze grający w... Gobbit: Angry Birds. I chociaż przeznaczona jest dla graczy 10+, mój 6latek spróbował swoich sił. Początkowo szło mozolnie ale po załapaniu zasad, gra bardzo sprawnie. Najlepsze towarzystwo do gry w przypadku takiego 5latka to rówieśnicy. Wówczas jest moc, szaleństwo i zabawa.


 Gra zapakowana jest w małe pudełeczko, w którym to znajdziemy:
  • 1 instrukcję
  • 56 kart (z ptaszyskami, które zwą się Czerwony, Chucki i Bomba, jajami oraz Zielonymi Świniami)
  • 1 żeton zamku


I choć pudełko jest bardzo estetyczne i solidne to jednak wrzucone luzem do plecaka czy torebki może mimowolnie się rozsunąć a karty poniszczyć.
Na czym polega gra? Na zdobyciu wszystkich kart przeciwnika. Zdobywanie odbywa się na dwa sposoby: ochrona swoich kart bądź atak kart przeciwnika. Zadanie wbrew pozorom nie jest w cale takie łatwe. Atakujemy dłońmi. Aby zaatakować należy położyć jak najszybciej dłoń na karcie przeciwnika a w celu obrony należy przykryć dłonią swoja kartę. Sytuacja na stole ulega ciągłej zmianie, więc non stop trzeba się mieć na baczności, a im większa liczba graczy tym weselej. W grze może brać udział od 3 do 8 graczy co sprawia, że zawsze dużo się dzieje (jest też opcja na 2 graczy).


By atak się udał na stole muszą leżeć co najmniej 2 świnie i ptak lub 2 ptaki i zielona świnia.  Kto okaże się szybszy zabiera karty przeciwnika. Natomiast gdy pojawi się jajo, wszyscy rzucają się na jajo. W końcu oto toczy się walka między zwierzakami. Poza zdobywaniem kart okazuje się, że karty możemy również stracić popełniając faule – niepotrzebnie się broniąc lub atakując niezgodnie z zasadami. Kiedy popełnimy taki błąd, karty kładziemy na środku stołu zakrywając ich ilustracje. 

Gdy na stole znajdzie się co najmniej jeden ptak z każdego gatunku wszyscy atakują karty znajdujące się na żetonie środkowym na zamku. Komu pierwszemu uda się położyć tam rękę ten zabiera cały stos dla siebie.

Gdy w grze ukaże nam ptaszysko w furii to taki ptaszor może zaatakować każdego z wyjątkiem ptaka takiego jak on.


Bardzo fajna, kolorowa gra. Jest to świetna gra dla osób lubiących gry na refleks. Gra jest szybka i szalona więc nie sposób jej nie pokochać. 


Grę możecie kupić TUTAJ.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates