Nie taki wilk straszny...


Seria książeczek, które skradły serca moich dziewczyn. Póki co mamy tylko dwie ale z pewnością zaopatrzymy się w kolejne. Książeczki mają bardzo sympatycznego bohatera, ciekawe historie i świetne ilustracje. Nic dziwnego, że moje dziewczyny "zakochały" się w wilku!


O Wilku, który chciał zmienić kolor opowiada o tym, jak Wilkowi znudził się jego czarny kolor i rozpoczął poszukiwania swojego nowego "wyglądu". Codziennie przybierał inny kolor ale kłopot w tym, że w każdym z nowych kolorów Wilk nie czuł się dobrze. Nie chciał przypominać Świętego Mikołaja czy księżniczki. I choć bardzo się starał, nie dawał za wygraną, wciąż próbował i próbował... łatwo nie było. W końcu zdecydował się. A na jaki kolor padło musicie sami się przekonać ;) Ja Wam tego nie zdradzę. To świetne opowiadanie o tym, że nie tylko kobieta zmienną jest :)
O Wilku, który obchodził urodziny opowiada o tym jak to zbliżają się urodziny wilka. Urodziny to bardzo ważne wydarzenie dla każdego. I nie ważne ile ma się lat, chce się spędzić ten dzień z przyjaciółmi i rodziną. Wilka zaprasza swoich znajomych ale Ci nagle znajdują masę wymówek, każdy z nich ma inne plany na ten wieczór. Z pomocą Wilkowi przychodzi Dżin, który spełnia jego życzenie i przenosi do w zupełnie inne miejsce. Jednak ani to, ani drugie z miejsc nie przypadło Wilkowi do gustu. Ostatnie życzenie wykorzystał na powrót do Baśniowego Lasu, a po powrocie do domu znalazł ogromniasty prezent a w nim... O tym dowiecie się z książki :)
Książki nie są długie - mają około 30 stron, stosunkowo niewiele tekstu i ogromne, całostronicowe ilustracje. Jak widzicie opowiadania są bardzo zabawne i naprawdę dzieciaki słuchają ich z przyjemnością.

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Świetny pomysł na zabawę i ćwiczenia! Dzięki za udostępnienie materiałów, my na pewno wykorzystamy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie spotkałam się jeszcze z tymi książeczkami :-) na pewno by się nam spodobały ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)