Rikuś - piękna lekcja akceptacji... siebie


Dzisiejszy świat jest okrutny.
Nigdy nie wiadomo obok kogo przyjdzie naszym dzieciom przemierzać świat przedszkolny czy szkolny. Nigdy nie wiadomo czy nasze dziecko nie stanie się ofiarą ataków rówieśników, nie będzie wyśmiewane i wytykane palcem. Dlatego warto od najmłodszych lat wpajać mu, że jest wspaniałe i nie musi się przejmować tym, co myślą i mówią o nim inni. Warto uczyć dziecko, że nie można nikogo oceniać po pozorach. Warto wspomagać się w tej kwestii dobrą literaturą.
Rikuś świetna książeczka o akceptacji siebie! Rikuś jest króliczkiem, który ma jedno oklapnięte uszko. Wszystkie inne króliki mają dwoje prostych uszu tylko Rikuś jest inny. W związku z tym ma trudne relacje z rówieśnikami. Rikuś marzył więc, żeby być taki jak inne króliczki. Wszelkie podejmowane przez Rikusia sposoby na wyprostowanie niesfornego ucha – wiązanie, chowanie pod czapkę, naprostowywanie marchewką i inne, nie zdawały egzaminu. Jego sposoby zawodziły a koledzy naśmiewali się jeszcze bardziej. W końcu Rikuś trafił do lekarza. Czy udało się lekarzowi znaleźć odpowiednią receptę na oklapnięte uszko? Co takiego stało się u lekarza, że Rikuś diametralnie zmienił swoje podejście? 


Jedno jest pewne... każdy ma prawo lubić siebie takiego jakim jest i nie trzeba wcale być identycznym jak koledzy. Czy udało się to Rikusiowi zrozumieć?

Piękna książka poruszająca problem akceptacji siebie, a także akceptacji inności w grupie. Akceptacja siebie to często bardzo trudna sztuka, dlatego należy się jej uczyć już od przedszkola.

Wydawnictwo: Adamada
Autor: Guido van Genechten
Ilustrator: Guido van Genechten
Ilość stron: 32
Okładka: twarda
Rok wydania: 2016http://www.adamada.pl/

Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)