SuperQuiz - SuperWiedza od Kapitana Nauki


Kapitan Nauka wydał właśnie bardzo fajną serię SuperQUIZ dla dzieci w wieku 7+. Seria pełna zagadek i ciekawostek. W nasze ręce trafił SuperQuiz Zwierzęta oraz Ciało człowieka.Z takimi SuperQuiz'ami dzieciaki mogą chłonąć wiedzę w łatwy i ciekawy sposób.


Z SuperQuiz Zwierzęta dzieci poznają zwierzęta z każdego gatunku... ssaki, ptaki, gady, płazy i inne.
Każda kartka to inne zwierze. Pierwsza strona dotyczy ciekawostek o danym zwierzaku, a na tylnej stronie znajdują się zagadki z nimi związane. 2 pytania z odpowiedzią do wyboru i jedno zadanie otwarte (należy dokończyć zdanie).
Jeśli chodzi o opisy to są one bardzo fajnie napisane. Zainteresowanie wywołują również świetne ilustracje dołączone na każdej stronie.

Jeżeli nie znamy odpowiedzi na któreś z pytań, odwracamy kartkę "do góry nogami" i tam znajdziemy prawidłowe odpowiedzi. Jak dla mnie lepszym rozwiązaniem byłoby gdyby wszystkie odpowiedzi znajdowały się na końcu zestawu. Mój 6latek jest zbyt sprytny i zanim przeczyta pytanie zna już odpowiedź ;) Taki mały kombinator idący na łatwiznę.SuperQuiz Ciało człowieka wydane jest w identyczny sposób. Zmienia się tylko tematyka. Tym zestawem zainteresuje się każdy młody człowkiek fascynujący się ludzkim ciałem ale i nie tylko. Tu zdobędziemy ogromną wiedzę odnośnie najważniejszych etapów życia człowieka, jego części ciała. Wszystko opisane jest tu w bardzo prosty i przystępny sposób. I te zdjęcia... takie realne. Dla mnie REWELACJA!


SuperQuiz to na prawdę świetna forma zabawy i nauki w jednym.


Jeśli chodzi o wykonanie to każda kartka jest ze sztywnego papieru, a wszystkie kartki spięte są plastikową, mocną spiralą, więc nic nam się nie pogubi.


Polecamy bo naprawdę warto!


Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)