Tupcio Chrupcio - przyjaciel każdego dzieckaBardzo lubimy książki, które posiadają swoją serię. Naszym ostatnim odkryciem jest Tupcio Chrupcio - przemiła, przesympatyczna myszka w wieku przedszkolnym, która jak każde dziecko ma swoje słabości, czegoś nie chce zrobić bądź robi to źle, mimo namowy i wyjaśnień ze strony rodziców.  Mała myszka, która codziennie uczy się czegoś nowego o życiu. Opowieści o Tupciu Chrupciu to opowieści o sprawach bliskich każdemu dziecku bowiem dzieci uczą się najlepiej na konkretnych przykładach, to one najlepiej zapadają im w pamięć i potrafią zaradzić niejednej problematycznej sytuacji.


Tupcio Chrupcio. Nie umiem przegrywać -  to opowieść idealnie pasująca do mojego Kuby. Czytając ją, oczami widzę właśnie jego. Tupcio chce być we wszystkim najlepszy. A kiedy nie jest, niszczy zabawę innym. Dzieciom się to nie podoba i nie chcą się z nim bawić. Myszka zaczyna rozumieć, że to nie zwycięstwo jest najważniejsze, a przyjaźń i wspólna zabawa. Książka ta to wspaniała lekcja na temat wygrywania i przyjaźni... pokazuje dzieciom jak radzić sobie z nieustanną chęcią wygrywania i cieszyć się z sukcesów przyjaciół.
Tupcio Chrupcio. Nie chce się myć - opowiada o słabości Tupcia do kąpania. Tupcio najzwyczajniej w świecie nie lubi kąpieli. Boi się dużej wanny. Bo przecież w dużej wannie woda jest bardziej mokra. Co zrobili jego rodzice aby mały Tupcio polubił kąpiel w wannie? Ja nie do końca bym się odważyła na taki krok ;) Nie mniej jednak opowieść bardzo fajna.

 


Książki posiadają duże litery, fajnie sprawdzą się przy samodzielnym czytaniu przez dziecko. Ilustracje są piękne, wprowadzają małego odbiorcę w świat Tupcia i jego przyjaciół oraz pomagają mu lepiej poczuć emocje małej myszki.

Koniecznie musimy wyposażyć się w pozostałe części a jest ich nie mało :)

Prześlij komentarz

0 Komentarze