Czytam sobie - NOWOŚCI
Czytam sobie to seria książeczek na trzech poziomach dla dzieci czytających. Czytających lepiej, gorzej, szybciej czy wolniej. Poziom dostosowujemy do możliwości naszego dziecka. O serii Czytam sobie pisałam już dwukrotnie TUTAJ i TUTAJ. Cieszymy się bardzo, że seria tych książeczek wciąż się rozrasta i ukazują się co rusz nowości. Dwie z nich dziś Wam pokażę.


Na poziomie I na jedną stronę przypada jedno zdanie, no góra dwa krótsze. I to zdecydowanie jest nasz poziom :) Wciąż czytamy jedynie krótkie zdania, krótkie historie. Najważniejsze, że czytamy. Nie spieszymy się :)

Razem z książeczkami dzieci odwiedzą legendarnego Smoka Wawelskiego oraz poznają historię małego Mikołaja Kopernika, który stał się astronomem.


O smoku spod Wawelu to historia dobrze nam znana. Kubek zna ją również. Legenda ta, wyjawia skąd smok wziął się w jamie pod Wawelem i tłumaczy dlaczego i jak się go stamtąd pozbyto. Legenda ta została tu przedstawiona troszkę inaczej, nieco łagodniej.


O smoku spod Wawelu
Autor: Wojciech Widłak
Ilustratorka: Jola Richter-Magnuszewska
Ilość stron: 32
Oprawa: miękka ze skrzydełkami, naklejki, dyplom sukcesuO Mikołaju Koperniku kiedyś tam mój 6latek słyszał. Słyszał ale nie wiele kojarzy. On zna tylko jednego Mikołaja... świętego - tego od prezentów :P Tu poznał kolejnego Mikołaja - wielkiego polskiego astronoma, który już w dzieciństwie czuł potrzebę poszukiwania, pytania i obserwacji. Książka przedstawia nam jego postać a także odkrycie, którego dokonał dzięki swej ciekawości świata i które rozsławiło jego imię w całym świecie.
Planety pana Mikołaja. O wielkim astronomie
Autorka: Anna Czerwińska-Rydel
Ilustratorka: Katarzyna Bajerowicz
Ilość stron: 32
Oprawa: miękka ze skrzydełkami, naklejki, dyplom sukces


Na końcu obu książeczek znajdują się naklejki motywujące dzieci do czytania. Świetny patent! Tylko niestety nie działa on na wszystkie dzieci... mojego Kuby one nie motywują :( Muszę używć podstępu ale dobrze użyty podstęp sprawia, że sam woła książkę do czytania ;)


 Polecamy książeczki z serii Czytam sobie i czekamy na kolejne nowości!


Prześlij komentarz

0 Komentarze