Z geografią za pan brat


Długo, bardzo długo szukałam dobrego atlasu może nie koniecznie nadającego się dla 6latka ale dla ucznia 4klasy już tak. Szukałam aż w końcu znalazłam.


Piękny z zewnątrz a w środku... ponad 70tys. haseł,około 250 fotografii z całego świata. 210 stron wypełnionych aktualnymi mapami i barwnymi rycinami.

Atlas został podzielony na sekcje. Każda sekcja zawiera najpierw opis danego kontynentu wraz z podaniem informacji o najpiękniejszych miejscach wartych zobaczenia. Każda z tych informacji wzbogacona jest barwnymi ilustracjami. W dalszej części znajdziemy bardzo dokładne i dobrze opisane mapy danego kontynentu. Dla naszego kraju została wydzielona oddzielna część w atlasie, a plany Polski są szczególnie opracowane.
W atlasie znajdziemy również informacje encyklopedyczne, takie jak wiadomości o każdym kraju na świecie wraz z podaniem podstawowych informacji, typu liczba ludności, powierzchnia, itp.

Ostatnią część stanowi pokaźny skorowidz, dzięki któremu bez trudu odnajdziemy szukane miejsce. A wszystko to opatrzone piękną oprawą, doskonałą jakością druku. Zdjęcia zamieszczone w tym albumie są fantastyczne, oddają zarówno piękno naturalnego świata jak i różnorodność kulturową. Atlast ten to prawdziwa skarbnica wiedzy geograficznej. Myślę, że nie jeden uczeń 4klasy, gimnazjalista a nawet licealista będzie pod wrażeniem tej książki i z ogromną przyjemnością będzie poszerzał swoją wiedzę geograficzną, odkrywał zakamarki i tajemnice naszego świata.


Ten piękny atlas możecie kupić w księgarni internetowej lovebooks.pl

Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. www.karolowamama.blogspot.com7 października 2016 07:45

    o żesz ja Cie! To coś dla nas!!!!!!! Póki co Karol korzysta z mojego atlasu z liceum;) Te dla dzieci już średnio go interesują:) choć...też sięga i po nie:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)