piątek, 25 listopada 2016

Lalka - zabawkowy niezbędnik każdej małej dziewczynki

Kreatywnie w domuW zabawie dziecko rozwija się i uczy nowych rzeczy. Jak myślicie jakiej zabawki nie może zabraknąć w dziecięcym w dodatku dziewczęcym pokoju? Odpowiedź jest oczywista... LALKI! Zabawa lalkami ma ogromny wpływ na rozwój każdej dziewczynki. Lalka to zabawka, która symbolizuje niemowlę. Bawiąc się lalką, dziecko trenuje empatię i opiekuńczość. Pamiętam w jaki sposób Olcia zajmowała się swoją pierwszą lalą. To była szmaciana lala a miłością do niej zapałała w momencie pojawienia się Emi na świecie. Traktowała lalkę jak małe dziecko... układała do snu, przytulała, dawała buziaki. Przytulanie lalki wpływa na rozwój empatii i zachowań opiekuńczych. Olcia troszkę podrosła a jej miłość do lalki trwała i nadal trwa. Na trzecie urodziny dostała wspaniałą lalę, która po dość solidnym używaniu nie wygląda już jednak najlepiej. Pora na nową, bardziej odpowiednią do jej wieku lalę. A jaką lalę wybrałam?


Lalka Natalia, bobas poruszający buzią. Zabawa lalką uczy dziewczynki odpowiedzialności a zabawa w odgrywanie ról osób, które są dla niej najważniejsze pozwala dziecku uporządkować emocje i wiedzę o świecie.


Bobas mimiczny z licznymi funkcjami - nie tylko wprawia w ruch swoją buzię jak prawdziwy maluch ale posiada też aż 6 sensorów dotykowych a każdy z nich sprawia,  że lalka zachowuje się inaczej.
Naciśnięcie noska sprawi, że kichnie a naciśnięcie pozostałych - w dłoniach, nóżkach oraz na brzuszku spowoduje, że lala wyda inny dźwięk zacznie się śmiać, gaworzyć, płakać a nawet powie mama i dada.I tak oto moja dwulatka doczekała się swojego pierwszego w życiu bobasa.

Artyk dziękujemy ślicznie za wspaniały prezent mikołajkowy :)


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates