Tupcia Chrupcia przygód ciąg dalszy

Odkąd ta mała, wielka myszka w wieku przedszkolnym podbiła serca moich Szkrabów, nie miałam wyjścia jak tylko zaopatrzyć się w kolejne części z Tupciem Chrupciem w roli głównej. Opowieści o Tupciu Chrupciu to opowieści o sprawach bliskich każdemu dziecku bowiem dzieci uczą się najlepiej na konkretnych przykładach, to one najlepiej zapadają im w pamięć i potrafią zaradzić niejednej problematycznej sytuacji. I penie dlatego moje dzieci tak go uwielbiają.Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką i zwykle jest bardzo dzielny, ale... pewnego wieczoru po strasznej wieczornej lekturze, nasz mały przyjaciel nie potrafił zasnąć. Cienie na ścianie, dziwne odgłosy z drugiego pokoju, ciemność czy niewielki szelest i jak się tu nie bać? I jak się nie bać burzy? Przecież grzmoty i błyskawice potrafią przestraszyć i to bardzo. przestraszyć się odgłosów burzy, cieni na ścianie czy wody w basenie. Wyjście na basen jest ok obecność obecność tak dużej ilości wody w jednym miejscu każdego może przestraszyć. Przygody Tupcia Chrupcia pokazują, że każdy czegoś się boi i nie ma w tym nic złego. Dziecko czytając czy też słuchając o przygodach małej myszki, która zmaga się ze swoim strachem, zrozumie, że to naturalne odczucie i można nauczyć się je oswoić. Dzięki wsparciu kochających rodziców wszystko jest możliwe.


Tupcio Chrupcio. Ja się nie boję
Wydawnictwo Wilga
Autor: Eliza Piotrowska
Oprawa: Gąbka
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 24


Tupcio nie chce bawić się z siostrzyczką, nie pozwala bawić się jej zabawkami do piachu co skutkuje zburzeniem przez małą zbudowanego przez Tupcia zamku z piasku. W przedszkolu Tupcio siedzi w kącie, zabiera wszystkie zabawki twierdząc, że są jego. Siedzi i ich pilnuje zamiast radośnie bawić się z rówieśnikami. Wybierając się z wizytą do Gabrysia, bierze ze sobą wszystkie swoje zabawki tylko po to aby przypadkiem jego młodsza siostra się nimi nie bawiła. Tupcio jest bardzo zaskoczony zachowaniem kolegi, który nie tylko dzieli się z nim swoimi zabawkami ale również kawałkiem swojego tortu. Gdy wizyta u Gabrysia zmierzała ku końcowi, Tupcio kradnie po cichutku zabawkę Gabrysia. Czy czyn ten wyjdzie na jaw? Czy Tupcio zrozumie, że zabawkami należy się dzielić a wspólna zabawa jest ważniejsza niż posiadane zabawki? Czytając Tupcia dzieciakom, jakbym oczami widziała moje maluchy. Co prawda im zdarzają się jedynie okresowe wpadki, bowiem od małego uczyę je dzielenia się nie tylko zabawkami. Zdarzają się i zapewne zdarzać będą.


Tupcio Chrupcio. Umiem się dzielić
Wydawnictwo Wilga
Autor: Eliza Piotrowska
Oprawa: Gąbka
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 24


Książki te posiadają solidną oprawę, piękne ilustracje autorstwa Marca Campanelli, śliskie, dobrze zszyte i sklejone strony. Wielkim plusem jest też duża czcionka zachęcająca dzieci do samodzielnego czytania. 


Prześlij komentarz

0 Komentarze