Zabawa... a jednak nauka

Zabawa a jednak nauka. W czym tkwi fenomen podręcznikowych książeczek, które właśnie odkryłam? System nagradzania! Dzieci lubią być nagradzane choćby za najmniejszą rzecz, którą wykonali.


Książeczki Zabawa z...  nagradzają dzieci naklejkami. Naklejki nagradzają zaangażowanie dziecka i motywują je do dalszej pracy. Nie ma lepszej motywacji, niż poczucie sukcesu!

Zabawa z czytaniem - tu nie trzeba przeczytać całej książki aby otrzymać naklejkę. Tu naklejkę dostaje się za każdą przeczytaną czytankę. Dodatkowo książki te mają rewelacyjne ilustracje i teksty, które wydłużają się bardzo stopniowo. Odhaczanie przeczytanych fragmentów i nagradzanie ich naklejkami sprawdza się u nas świetnie.

Początkowo cześć słów zastąpiona jest obrazkami, niektóre słowa są też wypisane dodatkowo na ilustracjach oraz pod tekstem w celach powtórkowych. Układ jest przejrzysty czytelny. Tematyka czytanek jest ciekawa i różnorodna, każda kolejna strona to zupełnie nowy temat i nowa przygoda. 
Seria składa się z czterech części:
Dwie pierwsze przeznaczone są dla dzieci 6-7 letnich Część I oraz Część II
Dwie kolejne są kierowane do dzieci w wieku 7-8 lat Część III oraz Część IV

Każda książeczka to 68 stron. Okładka jest miękka, rozmiar A4.
Kiedy skończymy pierwsze dwa zeszyty z pewnością sięgniemy po kolejne. Z tej serii są również książeczki matematyczne.


Tu również dziecko jest nagradzane naklejkami z tą różnicą, że tu naklejkę otrzymuje się niejako podwójnie... za wykonanie zadań z całej strony (czasami jest to tylko jedno zadanie a czasami 2) a także dodatkowo dziecko otrzymuje naklejkę za każde poprawnie wykonane zadanie (przy każdym zadaniu znajduje się odpowiednie ku temu miejsce). Zbieranie naklejek małymi kroczkami prowadzi dziecko do otrzymania dyplomu sukcesu - chyba największa motywacja!
Wśród zadań znajdują się zadania doskonalące sprawność liczeni, orientację przestrzenną a także logiczne myślenie. Każde z tych zadań jest odpowiednio oznakowane.

Tak jak przypuszczałam... część I jest już dla nas za łatwa. Zaczynamy od części II.


Seria składa się z sześciu części:
Dwie pierwsze przeznaczone są dla dzieci 6-7 letnich Część I oraz Część II
Dwie kolejne są kierowane dla dzieci w wieku 7-8 lat a dwie ostatnie dla dzieci 8-9 lat.http://www.taniaksiazka.pl/

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Własnie zakupiłam wszystkie cztery no podajesz mi kochana wszystko na tacy mamy do klasy pierwszej zeszyty ćwiczeń własnie nowa era po synu koleżanki i mazałam co się dalo by robić zadania własnie z treścia czego brakuje np w ksiażeczkach niko dziękuje bardzo za ten post ciesze się jak małe dziecko i czekam na ksiażeczki

    OdpowiedzUsuń
  2. te zadania z treścią są tu fajne :) my działamy, działamy :) i zapewne zakupimy kolejne części :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)