Bałwanki na choinkęTo nasze jedne z ostatnich ozdób, które Wam w tym roku Wam pokażę. Co prawda przed nami jeszcze Dziecko na warsztat ale to już będzie na całkowitym finiszu :)

Dziś królują bałwanki.Bałwanki z papieru i piłeczki pingpongowej. Z papieru wycinamy dwa paski. Sklejamy je ze sobą tworząc harmonijkę. Z drucika kreatywnego robimy czapkę bałwana. Przyklejamy ją do piłeczki a tą z kolei do jednego z końców papierowej harmonijki. Szalik robimy z drucika. Mazakiem malujemy oczy, nos i buzię. Na koniec z włóczki bądź tasiemki robimy zawieszkę naszemu bałwankowi.


Drugi bałwanek powstał tym samym sposobem ale zamiast drucików użyliśmy włóczki. A jak zrobić fajną czapkę z włóczki? Należy użyć do tego rolki po papierze toaletowym :) Tworzenie czapki wymaga cierpliwości. Jest to dość żmudne zajęcie i niestety mój 6latek po wykonaniu kilku supełków odmówił współpracy. Cóż więc mama zakasała rękawy i czapkę skończyła ;) Efekt normalnie boski!
I jak się Wam podobają nasze bałwanki?

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Gośka Budzowsk10 grudnia 2016 22:26

    Piłeczke nawet dwie mamy no no ale ta czapeczka mega nam w tym roku jak nic braknie gałazek na choince jak tak dalej bedziecie mi tu potykac cuda

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne! My robiłyśmy rok temu bałwanki, ale jakies prostsze, bo talentu nie posiadamy :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)