Galeria dzikich zwierząt

Książka, której praktycznie się nie czyta. To książka, którą mniejszy czy większy czytelnik się delektuje. Kontury, szczegóły, dobór barw, kreska... prawdziwa artystyczna przygoda.


Duży format (A4) w obwolucie, która jednocześnie jest plakatem, jaki z powodzeniem może ozdobić ściany w pokoju dzieciaków. To książka dla dzieci ciekawych świata. I choć dominują tu ilustracje - w końcu to galeria, to z pewnością na uwagę zasługują też ciekawostki o zwierzętach. Ciekawostki te są krótkie acz treściwe... zawierają tylko to, co powinny a ich prostota i klarowność pozwala czytelnikowi jak najwięcej zapamiętać. Wspaniałe, dostojne zwierzęta pięciu kontynentów, ich niezwykła kolorystyka i wielowymiarowość. Ogromna przyjemność nie tylko dla oczu. Z resztą sami popatrzcie...Począwszy od okładki, przez wkład, mapę, stronica rozdzielające poszczególne działy aż do zwierząt - książka perfekcyjna i dopasowana w najmniejszych detalach.


Ja jestem zauroczona tymi niezwykłymi kadrami. Zwierzęta choć ukazane za pomocą geometrycznych kształtów to całość jest niezwykle rzeczywista i realna.

Książka ta jest idealna dla młodszych jak i starszych przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych jak a nawet dorosłych. Odkrywanie i podróżowanie przez tą publikację to wspaniała i niecodzienna przygoda.

W serii oprócz południa jest również północ, które wcześniej czy później trafi do naszej domowej biblioteki.

Galeria dzikich zwierząt. Południe
Wydawnictwo Egmont
Autor: Dieter Braun
Ilustrator: Dieter Braun
Oprawa: twarda
Liczba stron: 144

Prześlij komentarz

0 Komentarze