Lala Ala i nauka mówienia
Rynek przepełniony jest różnorodnymi lalkami dla dzieci. Szmaciane, bobasy, barbie... interaktywne i te całkiem wyciszone... Którą z nich wybrać?  Czym kierować się przy wyborze tej jedynej, tej naj? Tak aby lala stała się tą ulubioną...


Tym razem postawiłam na przesłodką, miłą w dotyku i bardzo leciutką lalę o jakże pięknym imieniu Ala. Ala to taki niemowlak, który potrzebuje mamusinej opieki. Każda mała dziewczynka chciałaby być już mamą. Ta lala im to umożliwia. Ala to lalka, która rozwija się razem z dzieckiem. Im więcej się do niej mówi, tym lepiej powtarza słowa i zwroty. Poprzez systematyczną naukę i zabawę, lalka rozwija się od niemowlaka do przedszkolaka. To bardzo wyjątkowa lala bowiem kształtuje  ona umiejętność wyrażania uczuć i emocji u dziecka. Edukuje jak opiekować się i troszczyć o innych poprzez reagowanie na jej potrzeby. 


Lalka jest bardzo inteligentnie skonstruowana. Zabawa z Alą to w sumie, aż 80 fraz do nauki, rzeczywiste odgłosy ssania smoczka, picia z butelki czy gaworzenia. Po wypiciu butelki odbija się jej jak prawdziwemu niemowlakowi. Ala powtarza słowa po Emi, nazywa ja mamą, prosi o przytulanie i czytanie książeczek. Wygrywa 8 wesołych melodii i śpiewa 4 piosenki. Z Alą zabawa nigdy się nie kończy ponieważ wystarczy lalkę zresetować a ona ponownie stanie się noworodkiem.  

Lalka choć wygląda dość zwyczajnie to jest niezwykła. Ma miękki korpus, gumowe dłonie, stopy i głowę. Odziana jest w różowe śpioszki i czapeczkę, a na tasiemce przymocowany ma smoczek. Prawdziwy bobas. W zestawie znajduje się również butelka i 3 kartonowe książeczki.
Na ubranku lalki znajdują się 4 przyciski - 4 warianty zabaw, które sprawiają, że to nie jest kolejna mówiąca lala z nagraną, w kółko powtarzaną jedną kwestią czy irytującymi melodyjkami:
- Poczytaj mi - laleczka prosi o przeczytanie jednej z 3 dołączonych książeczek. Sama podaje też numer strony i powtarza każde z czytanych słów. W zależności od etapu rozwoju - gdy ma rok, tylko słucha, gdy ma 2 lata - próbuje powtarzać, gdy ma 3 lata - sama czyta. Ten wariant zabawy najbardziej spasował mojemu... 6latkowi :D tak, tak chłopakowi ;)
- Porozmawiaj ze mną - laleczka zadaje pytania i możemy z nią porozmawiać, gdy zaświeci się jej kokardka na czapeczce nagrywane są nasze słowa, które lala powtarza

- Zaopiekuj się mną - lalka komunikuje nam swoje potrzeby... mówi że jest głodna, chce smoczek lub chce aby ją przytulić

- Posłuchajmy muzyki - w zależności o wieku lalki słuchamy wspólnie kołysanek, odgłosów ziewania, gaworzenia, nucenia


Ala skradła serca całej mojej trójki. I czasami mam wrażenie, że to ona uczy moją najmłodszą latorośl nowego słownictwa ;)
Tej lalki nie da się nie pokochać...

Różne warianty zabawy, trzy etapy rozwoju a w każdym z nich wiele ciekawych reakcji lalki  jeszcze ciekawszych reakcji naszych pociech,  możliwość uczenia jej nowych słów sprawiają, że zabawka nie prędko się znudzi, oj nie prędko. A jakość wykonania jest tak dobra, że bez obaw lalka posłuży dłuuugo.


Lalka Ala to wyśmienity pomysł prezent z okazji jak i bez okazji. Więc jeśli macie w domu małą księżniczkę to warto zainwestować. Zwrot w postaci uszczęśliwionej pociechy gwarantowany.

Lalkę Alę i wiele innych ciekawych zabawek możecie kupić w bardzo atrakcyjnych cenach na humbi.pl


Dodatkowo humbi.pl przygotował dla Was niespodziankę w postaci kodu zniżkowego 10% na Lalę Alę: 20170221-47 

Ważność kodu: 31.05.2017 tak więc spokojnie zdążycie zamówić lalę na Dzień Dziecka. Cena na prawdę kusi a lala jest rewelacyjna :)

Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)