Świąteczne eksperymentowanie

Czas szybko leci... prawie dwa lata minęło od naszego wspólnego eksperymentowania z Funiversity. Wtedy była moc i radość. Ciekawa byłam jak zareagują dzieciaki, kiedy podrosną. Dziś ponad 6letni mały naukowiec poddał się eksperymentalnym testom...


eksperymenty które dziś Wam pokażę nie będą zwyczajne. Bo oto przed Wami pakiet mini eksperymentów przygotowanych właśnie z myślą o tym wyjątkowym czasie !!! FUN pack- zestaw trzech różnych Mini Eksperymentów: FUN snow zimowy, FUN thermo zimowy oraz FUN goo zimowy.  

Pokażemy Wam jak skurczyliśmy renifera i choinkę, jak udało nam się zamknąć śnieg w bombce i stworzyć unikatową ozdobę świąteczną a także sposób na zabawę wszech czasów która się nigdy nie nudzi czyli glut w wersji zimowej...

Jeśli jesteście ciekawi co nam wyszło, zapraszamy...

Pierwszym eksperymentem jest FUN thermo-zimowy czyli wykorzystanie folii termokurczliwej do stworzenia własnoręcznie breloczka czy też świątecznej ozdoby. Zestaw zawiera dwie folie, które pozwolą nam na stworzenie dwóch ozdóbek. Poza foliami mamy również szablony, z których możemy skorzystać, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby starsze dzieci spróbowały własnych sił w tworzeniu.

Cała zabawa polega na odrysowaniu bądź narysowaniu, na folii (po matowej stronie) przy pomocy mazaków lub kredek ołówkowych wzoru i wypełnieniu go kolorem. Kiedy wszystko jest gotowe wycinamy naszą ozdobę i robimy jeszcze otwór dziurkaczem. Kolejnym krokiem jest umieszczenie na 2-3 minuty do rozgrzanego piekarnika naszego dzieła a potem... dzieje się magia. Nasza praca wywija się i zmienia rozmiar na naszych oczach. W ciągu kilku chwil otrzymujemy twardą i miniaturową wersję naszej pracy. Wyraz zaskoczenia... jak to możliwe i zachwytu na twarzach dzieciaków - rzecz bezcenna!


Śnieg zimą? Nic dziwnego. Ale czy potraficie wyprodukować własny śnieg? Nie możliwe? A jednak! Z Funiversity nie ma rzeczy nie możliwych oto FUN snow. Stworzyliśmy go własnoręcznie. Śnieg, który powstaje na oczach dzieci to niezapomniane przeżycie. Nasz śnieg jest niezwykle ciekawą materią, zimną, przyjemna w dotyku a w dodatku się nie topi. Śnieg ten ma jeden minus... bałwanka z niego nie ulepicie ale za to ilość frajdy z zabawy nim jest wielka.

Do zestawu dołączona jest składana bombka, do której mamy za zadanie zmieścić tyle śniegu ile chcemy, kolejnym krokiem jest posypanie go brokatem, zamknięcie bombki i wymieszanie składników. Ozdoba świąteczna gotowa :D
Jako, że bombka jest małych rozmiarów a śniegu zostało nam w dodatku bardzo dużo, mój 6latek dobrze wiedział co z nim dalej zrobić ;) Chyba nie muszę Wam pisać co się działo... śnieg był dosłownie wszędzie! Ale czego się nie robi dla dzieci ;)


FUN goo to ostatni nasz eksperyment. Fun goo czyli innymi słowy glut lub ciecz newtonowska jak ktoś woli profesjonalne nazwy. Łączymy ze sobą dwie płynne substancje, z których powstaje nam niezwykła ciecz o właściwościowych ciała stałego za razem. Z jednej strony lejąca a pod wpływem nacisku twardnieje. Rozciąga się do granic możliwości i bardzo pobudza wyobraźnię. Niezwykłe dotykowe doznania murowane.

 Jest glut, jest zabawa! On nigdy się nie nudzi ;)

Polecamy mini eksperymenty każdemu, cudowna zabawa, moc wiedzy a przy okazji wspólnie i ciekawie spędzony czas :)


Prześlij komentarz

0 Komentarze