Z matematyką za pan brat
Nie od dziś wiadomo, że jesteśmy wielkimi fanami matematycznymi ;) Każde matematyczne książkowe nowości nas kuszą na potęgę. Tyle co Kubek przerobił już różnych zeszytów ćwiczeń to chyba żaden 6latek nie przerobił ;) Ale on to lubi... w końcu mama umysł ścisły, tata nie chce być inaczej to co on humanistą miałby zostać? Wątpię ;) Dlatego wciąż poszukujemy czegoś co pozwoli nam się dalej rozwijać.


Blok matematyczny. To nic innego jak 32 plansze A4 sklejone do kupy. Plansze, które można wyrywać, wykonane ze sztywnych jak w bloku technicznym kartek, które z łatwością można wypełniać ołówkiem i kredkami.


Blok pełen labiryntów, łamigłówek, zagadek logicznych, łączenie punktów, kolorowanki i mnóstwo innych ćwiczeń matematycznych. Wszystkim zadaniom towarzyszą dwa urocze roboty – Ema i Mat. To one prowadzą dzieci od zadania do zadania. Autorzy wiedzą jak skusić dzieci... przecież dzieci lubią roboty, a one uwielbiają matematyczne wyzwania. Główkowanie z robotami jest o wiele bardziej przyjemne niż z taką nauczycielką w szkole ;)
Zadania są o różnym stopniu trudności. Z niektórymi mój 6latek sobie poradził bez problemu, z innymi musi jeszcze chwilkę zaczekać ;) Dodawanie i odejmowanie w okolicach 100 czy tabliczka mnożenia wykraczająca poza zakres 30 jest jeszcze poza naszym zasięgiem. Ale dopasowywanie, kolorowanie według kodu, odwzorowania czy sudoku to bułka z masłem.

Całość wykonana w czarno-białych barwach. Porachunki robota Mata to doskonała lekcja matematyki na wesoło, bez tablicy, nauczyciela i stresu.
.
Porachunki robota Mata
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Autor: Monika Hałucha
Ilustracje: Anita Graboś
Oprawa: broszurowa
Ilość stron: 64
Rok wydania: 2016Porachunki robota mata czyli łamigłówki labirynty i inne zadania matematyczne  - Graboś Anita, Hałucha Monika - niePrzeczytane.pl Księgarnia internetowa

Prześlij komentarz

0 Komentarze