Matematyka na PLUS

Jak wiecie matematyka to mój konik ;) zawsze ją lubiłam a teraz uwielbiam uczyć jej moje pociechy :) Ciągle wyszukuje jakichś nowości wśród "gotowców", szukam i testuje na Kubie coby mięć już z górki jak będę edukować dziewczynki. Sprawdzone materiały wybrane najlepsze z najlepszych i będzie z górki :)

Do takich sprawdzonych i jednych z fajniejszych należy Matematyka PLUS od Nowej Ery.


Seria składa się z 3 książeczek... do 1 klasy, 2 klasy i 3 klasy. Ćwiczenia te to nie tylko same cyferki jak to czasami bywa w takich ćwiczeniach. W ćwiczeniach tych duża część poświęcona jest zadaniom logicznym. I to mi się w nich podoba najbardziej. To taki mały przerywnik od rachunków. Bo umiejętność logicznego, matematycznego myślenia pomaga lepiej uzasadniać własne zdanie. 

Ćwiczenia Matematyka PLUS to zachęcają dzieci do swobodnej zabawy matematyką. W klasie pierwszej Matematyka PLUS składa się z pięciu działów: pojęcie liczby naturalnej, orientacja w przestrzeni, działania na liczbach, geometria, matematyka w życiu codziennym. W tych ćwiczeniach fajne jest również to, że dzieciaki mogą rozwiązywać zadania w takiej kolejności, w jakiej im się podoba. A jeśli jakieś zadanie wymaga więcej namysłu, to zostawia je i wróci do niego za godzinę… albo za kilka dni. Czasami najlepsze pomysły i rozwiązania przychodzą do głowy, kiedy człowiek się ich najmniej spodziewa! Na końcu publikacji znajdują się pomocne wskazówki dla nauczyciela lub rodzica. Początkowe zadania są dla Kuby banalne ale do tego już się przyzwyczaiłam ;)W klasie drugiej Matematyka PLUS składa się z czterech działów: związki i zależności w świecie liczb, działania na liczbach, geometria, oraz matematyka w życiu codziennym. Część działów się powtarza ale wiedza jaką musi wykazać się dziecko jest o nieco większa. Nie ukrywam, że część zadań jest do ogarnięcia przez mojego 6latka. Póki co pracujemy nad częścią 1.
W klasie trzeciej Matematyka PLUS składa się z również czterech działów i wszystkie te działy brzmią identycznie jak w części drugiej. Z tym że w części drugiej więcej było porównywania liczb, szacowania, klasyfikowania a w części trzeciej więcej jest tabelek, diagramów i wykresów. W części drugiej znajdują się podstawowe pojęcia dotyczące figur geometrycznych, część trzecia to już m.in. liczenie obwodów.Podsumowując... ćwiczenia te kształtują myślenie matematyczne, poprawiają sprawność liczenia i ćwiczą wytrwałość w poszukiwaniu dróg dochodzenia do rozwiązania problemu. Są idealne dla dzieci chcących rozwijać swoje zainteresowania matematyczne.

POLECAM!

niePrzeczytane.pl Księgarnia internetowa

Prześlij komentarz

0 Komentarze