Muffinki - jak jesteś na diecie nie graj w to!

Gry, które ćwiczą refleks i spostrzegawczość lubimy najbardziej. Przy takich grach zawsze jest wesoło a gra toczy się w bardzo szybkim tempie. Tu nie ma czasu na nudę. Fakt, na rynku jest wiele takich gier. Ale grze, którą dziś Wam pokażę mało kto się oprze (no chyba, że jest ktoś na diecie ;)).  Gra ta nie ma udziwnionych zasad i każde dziecko potrafi w nią zagrać mocno się angażując. Patrząc na elementy gry, na tę kolorystykę, na kształty nie da się w nią nie zagrać. W tak apetyczną grę jeszcze nie graliśmy ;)


Na grę składają się apetycznie wyglądający zestaw solidnych, tekturowych muffinek oraz dwie kostki z kolorowymi ściankami. Zasady są banalne. Gracze kolejno rzucają obiema kostkami. Po rzucie jednocześnie wszyscy próbują zdobyć babeczkę, której kolory są zgodne z tym co wypadło na kostkach. Jeśli nie będzie już na stole babeczki we wskazanym kolorze, wtedy można zdobyć jokera – babeczkę brązowo-różową. Kto pierwszy ten lepszy. Gra toczy się do momentu, gdy wszystkie jokery zostaną zdobyte. Wygrywa gracz z największą liczbą babeczek.Powyższa wersja gry przeznaczona jest dla dzieci 5+. Ale gdy odstawimy na bok szybkość a skupiamy się tylko na szukaniu odpowiedniej babeczki przez osobę, która rzuciła kośćmi to spokojnie w tą grę mogą grać i młodsze dzieci. Dadzą radę. Mój 3,5 latek daje... baaa 2latka daje radę :) 

Gra trenuje refleks i spostrzegawczość. U mniejszych dzieci uczy również kolorów. Uczy wygrywania i przegrywania i po prostu zapewnia świetną rozrywkę

Muffinki polecamy!

Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)