Połącz kropki - nowości Egmontu


Kto lubił w dzieciństwie łączyć kropki ręka do góry! Ja tak! Bardzo! Kuba też lubi. To świetna zabawa i możliwość powtórki liczenia ;) Dlatego dziś pokażę Wam dwie książeczki, które zawładnęły Kubą na dobre. Siedzi całymi popołudniami i łączy kropkę z kropką tylko po to aby otrzymać no właśnie co?


Nowa seria książeczek... Połącz kropki, dzięki której nie tylko łączymy kropki (a jest ich wcale nie mało) ale możemy również pozwiedzać... stolicę Polski i nasze ulubione miasto Kraków. a wstępnie możemy przeczytać kilka faktów odnośnie danego miasta. Chwilę później znajdziemy mapę obu miast i ich najciekawsze, warte zobaczenia miejsca.Zapraszamy zatem na wędrówkę po stolicy Małopolski. Poznawajcie krakowskie zabytki, słynne budowle, symbole... Kościół Mariacki, Sukiennice, Barbakan, Brama Floriańska, Wawel - to tylko niektóre z nich, które Kuba odkrywa na nowo. Część z nich kojarzy z naszych spacerów po Krakowie. Część jest mu nowa ale dzięki tej książce jest motywacja aby ponownie wybrać się do tegoż pięknego miasta. Czekamy zatem na wiosnę :)
Po Krakowie zapraszamy na wędrówkę po stolicy naszego kraju Warszawie - tej historycznej i tej całkiem współczesnej. Dzieciaki mają możliwość własnoręcznie stworzyć Syrenkę, Pałac Kultury, Belweder czy Kolumnę Zygmunta.
 

Obie książki poza łączeniem kropek posiadają piękne grafiki i zdjęcia a także ciekawe opisy miejsc, których tyczy kropkowa łamigłówka. Na pierwszy rzut oka nie są to książki przeznaczone dla przedszkolaków choć mój jest nimi zachwycony, nie zrażają go nawet liczby rzędu 200-300. Bystre oko, precyzja i umiejętność rozpoznawania cyfr takie cechy powinien posiadać młody "kropkacz" :)


Polecamy nowości Wydawnictwa Egmont.

Prześlij komentarz

0 Komentarze