Przegląd gier dla przedszkolaków cz.2

Jakiś czas temu pokazałam Wam gry, w które grają moje przedszkolaki i przyszły przedszkolak. Dziś kolejna dawka gier dla właśnie takiego przedziału wiekowego... 3-5latki.
Patyczaki – to nie tyle gra co edukacyjna zabawka zawierająca 48 plastikowych patyczków w 4 podstawowych kolorach: żółtym, zielonym, niebieskim i czerwonym.


Do patyczków dołączonych jest 8 dwustronnych plansz z 48 wzorami do ułożenia. Wzory podzielone są na 3 stopnie trudności dzięki tak na prawdę już dwulatki mogą się świetnie z nią rozwijać. Najprostszy jest narysowany w skali 1:1 a najmłodsze dzieci układają patyczki na planszy. Pozostałe wzory układa się już poza planszami. Starsze dzieciaki takie jak moja 3,5latka spokojnie radzi sobie z układaniem wzorów o średnim stopniu trudności. Te najtrudniejsze to zdecydowanie jeszcze nie jej poziom. 
Patyczakami można oprócz układania wzorów (te można z kolei układać na czas) grać w bierki czy też układać wzory według własnej wyobraźni. Patyczaki pomagają również w nauce kolorów, rozpoznawaniu kształtów, wspierają naukę liczenia i geometrii.Kot w worku – zawiera 27 obrazków wykonanych z dość grubej tektury, 9 dwustronnych plansz – dokładnie odwzorowujących obrazki lub pokazujących tylko ich kształty.
Poza tym w zestawie znajduje się 30 pionków w 5 kolorach oraz płócienny woreczek. W instrukcji znajduje się propozycja trzech gier. Pierwsza polega na odgadywaniu kształtów na tekturowych obrazkach przy pomocy palców z zamkniętymi oczami Jest to niezwykle trudne zadanie bowiem wszystkie obrazki są płaskie. Poprawna odpowiedź równoznaczna jest z obstawieniem odpowiednika na planszy jednym z pionków. Obrazek wraca do płóciennego worka. Każdy z graczy na początku posiada 5 pionków. Wygrywa gracz, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich pionków. 
 
Druga jest bardzo podobna do pierwszej. Jedyna modyfikacja to zastosowanie plansz z kształtami.


Trzecia gra polega na losowaniu elementów z worka i kładzeniu właściwych na własnych planszach. Gracze mogą posiadać po jednej, dwie a nawet trzy plansze. Wygrywa gracz, który jako pierwszy zapełni swoje plansze. 


Gra ćwiczy u dzieci: spostrzegawczość, zmysł dotyku, rozwija słownictwo.Figuraki – w grze znajdują się 72 kolorowe elementy... podstawowe figury geometryczne... kwadraty, koła, prostokąty i trójkąty. Mamy również 4 dwustronne plansze... z jednej strony plansze przedstawiają obrazki z życia Smoka Obiboka, z drugiej zaś znajdują się obrazki skomponowane tylko z kolorowych figur geometrycznych.


Są 2 kostki: pierwsza wskazująca 6 różnych kolorów, druga wskazująca figury geometryczne (na dwóch ściankach jest znak zapytania, pozwalający na samodzielny dobór figury). W grze można wykorzystać 1 kostkę bądź dwie a ich ilość uzależniona jest od wieku graczy. Gracze rywalizują ze sobą przy ich pomocy o to, kto pierwszy zapełni swoją planszę albo w sposób ściśle określony, albo w oparciu tylko o figury geometryczne (plansze ze Smokiem). Moja dwulatka jak i 3,5 latka bez problemu radzą sobie z opcją na dwie kostki. 


Gra ta uczy rozpoznawać kolory i kształty a także ćwiczy spostrzegawczość. 

Powyższe gry to bardzo fajna propozycja na pożyteczne spędzenie czasu z dzieckiem. Te gry to nie tylko zabawa to także nauka... nauka przez zabawę. POLECAMY!

Prześlij komentarz

5 Komentarze

 1. Świetne wszystkie figury najbardziej dla nas ,mylą się u nas czesto wiec zabaea bylaby z nimi i utrwalanie

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam te gry :) Są naprawdę super.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super! Na pewno z którejś skorzystamy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gry tej marki to jedne z pierwszej o ile nie pierwsze, które trafiły do naszego domu, więc Granne darzymy sporym sentymentem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Anna Wróblewska-Bielec8 lutego 2017 13:55

  Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami kota w worku i figuraków. Z córcią często gramy. Generalnie granna ma bardzo dużo ciekawych propozycji dla dzieci i większość naszych gier jest z tej właśnie firmy.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)