Anatomia człowieka - nauka przez zabawę


Każde dziecko jest inne. Każde dziecko interesuje coś innego. Jedne lubią łamigłówki, inne interesują się historią a jeszcze inne zachwycają się wszystkim co związane z ludzkim ciałem. Dzisiaj będzie coś czym zachwyceni będą dzieciaki z ostatniej grupy. Anatomia człowieka...Zestaw, dzięki któremu dzieciaki mogą pogłębiać swoją wiedzę na temat anatomii człowieka. Na własne oczy zobaczyć jak wyglądają poszczególne narządy znajdujące się w naszym ciele... serce, nerki, płuca, jelito...


Zestaw zawiera m.in. szkielet, mięśnie i układ krążenia. Wszystko do samodzielnego złożenia. Dziecko przez zabawę przyswaja nową wiedzę. Dodatkowo do zestawu dołączona jest jest ciekawie napisana "instrukcja" zawierająca najistotniejsze informacje odnośnie poszczególnych części ciała czy układów.

Do ułożenia mamy dwa modele.

1. Model ludzkiego ciała z narządami, w skład którego wchodzi:
- model ludzkiego ciała
- serce
- 1 wątroba
- płuca
- trzustka
- żołądek
- klatka piersiowa
- jelito grube
- jelito cienkieModel bardzo fajnie przygotowany. Elementy pasują do siebie, nic nie odpada. Dziecko może się nim swobodnie bawić. Składać, rozkładać, nazywać poszczególne części ciała.

2. Model człowieka z układem mięśniowym, szkieletowym oraz układem nerwowym. I tu mam mieszane odczucia. O ile pierwszy zestaw jest na prawdę solidnie wykonany to ten po złożenie nadaje się jedynie na wystawę. Duża ilość plastikowych elementów, które należy ze sobą połączyć niestety nie zawsze idealnie do siebie pasuje. Wystarczy mocniej docisnąć w jednym miejscu, a puszczają łączenia w innym. Tak więc model ten stoi na biurku a bawimy się tym bardziej solidnym.

Mimo to uważam, że zestaw ten to bardzo fajna pomoc dydaktyczna dla przedszkolaków i nie tylko. Moje dzieciaki są wzrokowcami i takie zabawki bardzo ułatwiają im naukę. Dziecko dzięki samodzielne złożonemu modelowi na prawdę przyswaja ogrom informacji.


Anatomię człowieka możecie znaleźć na smarkacz.pl

https://www.smarkacz.pl/

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Szkoda że są też minusy ale mimo wszystko podobają mi się te modele :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Waldemar Pać7 marca 2017 08:26

    Bardzo fajne modele. Nie wiedziałem że są takie do nauki anatomii dla dzieci.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)