Baw się z nami sylabami

Od września szykują się u nas wielkie zmiany. Najmłodsze dziecko przekroczy przedszkolne wrota, najstarsze szkolne. Mama zatem rozpocznie nowy mam nadzieję bardzo fajny etap życia. Będą zmiany, będzie się działo. A przygotowując się na ten etap wyposażyłam się - tak, tak tym razem coś dla mnie ;) - w bardzo przydatną i fajnie napisaną książkę zawierającą ciekawe propozycje zabaw i ćwiczeń logopedycznych wspomagających rozwój mowy u dzieci, rozwijanie kompetencji językowej, poszerzanie słownictwa czy też nauka wypowiadania się.


W książeczce poza krótkim wstępem, opisem zadań oraz działań jakie powinniśmy podejmować, sposobem budowania zajęć dydaktycznych zawiera zestaw praktycznych ćwiczeń wspomagających rozwój mowy dziecka, podzielony na dwa bloki tematyczne. 

Pierwsza część książki to ćwiczenia umiejętności prymarnych obejmujące takie ćwiczenia jak ćwiczenia percepcji słuchowej, ćwiczenia oddechowe, fonacyjne i artykulacyjne. Ćwiczenia te są odpowiednio dopasowane dla dzieci młodszych jak i dla starszych. Każde ćwiczenie jest dość szczegółowo opisane. 

Część druga to zabawy logopedyczne i logorytmiczne w oparciu o muzykę, ruch oraz proste piosenki. Ta część dodatkowo wzbogacona jest o nuty oraz słowa.


Do książki dołączonych jest także 38 tekturowych plansz (formatu A5) z obrazkami, zdjęciami i rysunkami do wykorzystania podczas zajęć.
Jestem zauroczona ilością zabaw umieszczonych w książce, część z nich pamiętam jeszcze ze swojego przedszkola. Jestem pewna, że wykorzystam je w 100%.

Baw się z nami sylabami
Wydawnictwo Edukacyjne
Autor: Panaś Regina
Ilość stron: 56
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2015


Logo nieprzeczytane.pl

Prześlij komentarz

0 Komentarze