Basine nowości
Odkąd pojawiła się u nas Basia, każda jej nowość jest u nas przyjmowana z wielkim entuzjazmem. Na każdą nową Basię czekamy z utęsknieniem. Basię bowiem bardzo lubimy, czyta się ją z przyjemnością a słucha z jeszcze większą :) I muszę powiedzieć, że zaczyna ona zajmować coraz większą część naszej biblioteki.


Znacie Basię? A może chcielibyście ją poznać? Dla tych co jeszcze Basi nie znają... UWAGA... posiadanie choć jednego egzemplarza przygód tej małej dziewczynki UZALEŻNIA! I dodam... z tego nie da się wyleczyć :P A Ci co znają ją doskonale mogą to potwierdzić :)

Basia to jedna z tych bohaterek, którą uwielbiają chłopcy i dziewczynki niezależnie od wieku... maluszki i starszaki przepadają za nią jednakowo. Książki pokazujące dziecięcy świat i ich uczucia, dziecięcą perspektywę i ich sposób postrzeganie. Dzieci w tych książkach są traktowane z powagą i szacunkiem nie zapominając o zawsze obecnym poczuciu humoru.


TITI to książeczka należąca do serii o Basi zatytułowanej Basia i przyjaciele. To opowieść o odrzuceniu, cierpieniu, niezrozumieniu, wstydzie, ale i o zrozumieniu, tolerancji, miłości do wszystkich ludzi bez względu na ich wygląd i inne cechy. TITI to też historia o prawdziwej przyjaźni i miłości ponad wszystkimi podziałami. A wszystko zaczęło się od zwykłego codziennego spaceru. Od przypadku, od niepotrzebnie spotkanego starszego Pana, który rzucił prosto w twarz małego chłopca słowa które zraniły, zadały ból. To opowieść o chłopcu któremu mimo trudności udało się odnaleźć równowagę która został brutalnie zburzona - słowami. Różnice rasowe, czym są? Dlaczego tworzą podziały? Dzieci nie rodzą się rasistami... to od nas rodziców bardzo wiele zależy czy będą tolerancyjni czy wręcz przeciwnie. TITI to doskonały przykład lektury służącej właśnie wprowadzeniu dzieci w świat tolerancji a dla rodziców świetny sposób aby za pomocą książki pokazać to co ciężko czasem ubrać w słowa.


Basia i przyjaciele Titi
Wydawnictwo: Egmont
Autor: Stanecka Zofia
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 24
Oprawa: Twarda


Druga nowość jest o niebo lżejsza, choć równie potrzebna. Basia ma okazję poznać bibliotekę bowiem wraz z pozostałymi przedszkolakami wybiera się do niej na warsztaty. Będzie to również spotkanie z autorką książek dla dzieci. Basia uwielbia bibliotekę... swoją drogą jak można jej nie lubić? Przecież jest w niej tyle wspaniałych książek, które można pożyczyć sobie całkiem za darmo a potem wymienić na kolejne i kolejne i tak w nieskończoność. Czego dzieci dowiedzą się z czytając książkę? Ano dowiedzą się czym jest biblioteka (my wiemy ale może są tacy co nie wiedzą ;)), jak się tam należy zachować oraz dlaczego warto używać wyobraźni :)

Basia i biblioteka
Wydawnictwo: Egmont
Autor: Stanecka Zofia, Oklejak Zuzanna
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 24
Oprawa: Twarda

Uwielbiamy Basię! Jest taka normalna! To najlepsza przyjaciółka każdego przedszkolaka! Z niecierpliwością czekamy na kolejne nowości :)

Prześlij komentarz

0 Komentarze