Bystrzaki do dziełaPamiętam, jak podobne łamigłówki kilka lat w stecz rozwiązywał Kuba. Czas tak szybko płynie, że zanim się obejrzałam przyszła pora na Olę i jej pierwsze samodzielnie rozwiązane labirynty. Swoje pierwsze kroki stawia z Wydawnictwem Wilka i ich serią Bystrzaki do dzieła.


Rewelacyjne książeczki wielokrotnego użytku... tak, tak można po nich swobodnie pisać bez obawy, że coś się nie uda, zmazywać i ponownie pisać. Każda z nich wyposażona jest bowiem w pisak suchościeralny. Każda z książeczek to 24 strony ciekawych zadań i wyśmienitej zabawy.


Łamigłówki są zróżnicowane tak aby dziecko nie zdążyło się znudzić rozwiązując zadanie za zadaniem. Wśród zadań dziecko odnajdzie zadania typu... wykluczanie ze zbioru, wskazywanie identycznego obrazka, łączenie obrazków w pary, pokonywanie labiryntów, szukanie różnic między dwoma obrazkami. Dzieci uczą się symetrii mając za zadanie dokończyć portret małpki czy pingwina. To tylko część zadań, które czekają na dzieci. Wszystko przejrzyście i starannie opracowane.
Labirynty z kolei to spora dawka różnorodnych, zaplątanych ścieżek. Dzieci (zwłaszcza te, które stawiają pierwsze kroki w tego typu łamigłówkach) mają nie lada orzech do zgryzienia, aby pomóc wszystkim potrzebującym bohaterom odnaleźć właściwą drogę do celu. A wśród bohaterów mamy źrebaka szukającego drogi do mamy, owieczkę poszukującą swojego tatę, krecika, z którym dziecko wchodzi w podziemne korytarze itp. Nie zabrakło również kosmicznych labiryntów z astronautami w roli głównej.


Książeczki ciekawe i bardzo spodobały się mojej 4latce baaa 2,5 latce również ;) Największą uwagę dzieci przykuwają jednak pisaki i możliwość pisania i zmazywania.


Ekstra Labirynty/Super Labirynty/Łamigłówki 
 
 

Prześlij komentarz

0 Komentarze