Co magicznego jest w MAGICZNYM KWADRACIE?Układanki były, są i podejrzewam zawsze będą u nas na topie. Gdy zupełnie przypadkiem, buszując po internecie natknęłam się na tą pomoc wiedziałam, że musimy ją mieć ;) Pomoc wyjątkowo bo bawić się nią może cała moja ekipa a takie pomoce cenię najbardziej. Co to takiego? Coś magicznego :D

Magiczny kwadrat jest układanką rozwijającą przede wszystkim funkcje wzrokowe. To zestaw wielu figur łączących się, w taki sposób by mógł powstać kwadrat. Poza funkcjami wzrokowymi rozwija u dzieci logiczne myślenie.

Stymulacja analizatora wzroku jest konieczna u wszystkich dzieci, ponieważ aktywne spostrzeganie wzrokowe, jest obok percepcji słuchowej, prymarnym etapem w rozwoju inteligencji oraz uczenia się komunikacji językowej.


Magiczny kwadrat to nic innego jak...
- kolorowe elementy z płyty PCV (pocięte kwadraty na 4,6,8 i 10 elementów w czterech kolorach - żółty, czerwony, niebieski i zielony)
- podkładka do układania kwadratu z białej płyty PCV
- 49 wzorów do układania z różnym stopniem trudności
- instrukcja wraz z trudniejszymi rozwiązaniami


Karty z wzorami mają różny stopień trudności. Proste wzory są rozdzielone kreską. Trudniejsze nie zawierają kresek łączących elementy. 


Wśród prostych wzorów znajdują się wzory jednokolorowe jak i wielokolorowe. Zadaniem dziecka jest ułożenie kwadratu w wybranym kolorze (wśród wszystkich figur musi wybrać takie elementy, które będą pasowały do danej kategorii) bądź ułożenie kwadratu składającego się z dwóch, trzech kolorów.Z młodszymi dziećmi należy najpierw przeanalizować z dzieckiem wzór krok po kroki i wspólnie z nim układać kwadraty. Starszaki działają samodzielnie. 


W tym przypadku kart bez kresek łączących elementy dziecko, na podstawie wcześniejszych doświadczeń, musi domyśleć się, w jaki sposób złożyć kwadrat. Ogólnie mój 6,5latek nie ma większych kłopotów z ich ułożeniem (no może był 1 malutki... spośród wszystkich kart jedna jest wadliwa... nie da się ułożyć z niej wzoru - nie ma wystarczającej liczby elementów, z których złożony jest owy kwadrat). Jeśli chodzi o 4latkę to poziom trudniejszy jest jeszcze zbyt trudny, łatwy rozwiązuje bez problemu.
Magiczny kwadrat ma też możliwość samodzielnego układania kwadratu przed dziecko, według własnego pomysłu.


Czyż Magiczny kwadrat nie jest magiczny?

Magiczny kwadrat możecie zakupić na nieprzeczytane.pl

niePrzeczytane.pl Księgarnia internetowa

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Jest magiczny, nam się podoba! Tylko jeszcze moje maluchy muszą trochę odrosnąć :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ładne! :-)
    Ale "kwadrat magiczny" to chyba nazwa zarezerwowana na coś innego (tam sumy liczb muszą być jednakowe).

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)