Czytam sobie - nowościNauka czytania potrafi niekiedy być długa i mozolna. U nas na szczęście dwa razy przeszła łaskawie ;) Dość szybko zarówno mój obecny 6latek jak i 4latka załapali o co chodzi z tym całym czytaniem. Zapewne proces ten nie nastąpiłby tak łagodnie, gdyby nie moje pomoce, które przygotowywałam dzieciakom aby nauka czytania była zabawą. Im więcej pomocy przygotowywałam, tym miałam większy szacunek dla autorów m.in. książeczek z serii Czytam sobie. Wiem ile mnie kosztowało ułożyć najprostsze zdania składające się z sylab otwartych. Tu autorzy (zwłaszcza na poziomie I) nie dość że dokonują niemożliwego to jeszcze wszystko to ma ręce i nogi... zdania mają sens a czytanki mają ciekawą i wciągającą fabułę.


Książeczki z tej serii są ciekawe, zabawne a przede wszystkim dzieciaki czytają je za jednym podejściem. Na tych książeczkach wychował się Kuba... ba dalej się chowa, a i Oli nie omieszkam pokazać jak tylko opanujemy przejście z dużych literek na małe.


Dobry pies to książeczka z poziomu I - dla dzieciaczków, które wkraczają w świat samodzielnego czytania, dla dzieciaczków, które opanowały już alfabet. To króciutka, śmieszna historia o całkiem nieposłusznym zwierzątku... o psie nie idealnym, który strasznie dużo je, niechętnie chodzi na spacery, aportując zamiast patyka przynosi stary but ale mimo to ten zły pies staje się tym najlepszym! Jak to możliwe? Niech dzieciaki same przeczytają :)Po przeczytaniu całej książeczki na młodych czytelników czekają nagrody... naklejki oraz dyplom - idealny motywator do dalszej pracy :)


Cuda z mleka to pozycja z poziomu II - są tu już dłuższe zdania a tekst jest bardziej złożony, wprowadzono już elementy dialogu i nieco trudniejsze wyrazy. Książeczka opowiada o niezwykłej podróży Pankracego i profesora Tataraka do wnętrza... bidonu z mlekiem! Wszystko po to, by sprawdzić, jakie procesy zachodzą podczas jego fermentacji. Czy ta podróż będzie łatwa i przyjemna? Sprawdzenie tego należy już do dzieciaków :)

Polecam całą serię Czytam sobie. Kubuś również poleca a mam nadzieję, że do polecających w niedługim czasie dołączy również Ola :)


Tymczasem czekamy... czekamy na kolejne książeczki :)

Prześlij komentarz

0 Komentarze