Mądry zamek wspiera logiczne myślenie


Uwielbiam Grannę za bardzo mądre gry - łamigłówki dla dzieci. Gry, które wspierają logiczne myślenie u dzieci zawsze były u mnie na pierwszym miejscu. Mało tego moje dzieci również je uwielbiają. Dlatego dziś pokażę Wam kolejną grę, która cieszy się u nas nie małym "braniem".


Mądry zamek to gra przeznaczona dla dzieci od trzeciego roku życia ale z chęcią zagrają w nią nawet dzieci szkolne bowiem gra posiada różne stopnie trudności i im dalej w las tym trudniej :)

W skład gry wchodzi jedynie 7 drewnianych elementów...  4 klocki i 3 wieżyczki oraz książeczka z 48 zadaniami o czterech stopniach trudności. Każda wieżyczka ma inną wysokość a klocki... no cóż do zwykłych nie należą... po obu stronach mają one zupełnie inną grafikę dzięki czemu możemy je wykorzystywać zarówno jako element poziomy jak i pionowy nie psując tym jednocześnie grafiki całego zamku. Klocki te mają również dziury, które służą do wsuwania wieżyczek w odpowiedni sposób.


7 zwykłych elementów daje dziecku możliwość zabawy na wiele godzin. Dziecko ma bowiem za zadanie wybudować odpowiedni kształtu zamku. I możecie wierzyć bądź nie ale to wciąga. Dziecko ułoży jeden zamek i ma ochotę na jeszcze jeden i jeszcze jeden. Takie układanie nigdy się nie nudzi.
Na odwrocie każdego zadania znajdziemy oczywiście rozwiązanie, więc dziecko może sobie sprawdzić, czy zbudowało poprawnie zamek (choć jeśli jego budowla wygląda tak samo jak na zdjęciu to nie ma takiej opcji żeby był źle zbudowany ;)).
Najtrudniejszy stopień trudności zawiera zadania, w których układ poszczególnych klocków jest ukryty. W tym przypadku widzimy tylko ogólny kształt całego zamku. I nie ukrywam jest to nie lada wyzwanie dla dzieci.


A tak to działa w praktyce...


Jakość wykonania jest bardzo dobra... do czego z resztą już zdążyliśmy się przyzwyczaić ;) elementy są wykonane na tyle precyzyjnie, że nie grozi dzieciakom wbicie drzazg. Książeczka ma dość grube kartki. Oczywiście pudełko zawiera grubą tekturową wytłoczkę, w której każdy klocek ma własne miejsce. Myślę, że gra posłuży nam długi czas bo zanim moje najmłodsze dziecko dojdzie do ostatniego poziomu jeszcze troszkę czasu upłynie :)


Gra ćwiczy nie tylko logiczne myślenie ale i motorykę małą, spostrzegawczość i koncentrację.


POLECAMY!

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Fajna gra! U nas też zagościła i Miętus ją uwielbia :) A jaka jest Wasza najnajulubieńsza z tej serii? U nas króluje jednak mimo wszystko "Trzy małe świnki"

    OdpowiedzUsuń
  2. hmm ciężko stwierdzić... moja 4latka uwielbiała Dzień i Noc, 6latek Kolorowy Kod i Dżunglę, ale ogólnie grają we wszystko na zmianę :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)