Majówka bez nudy!Nie wszyscy wyjeżdżają na majówkę. Może po prostu się nie wybierasz nigdzie, może chcesz spędzić czas z rodziną, odpocząć, coś poczytać, pobyć razem... Ale doskonale wiesz, że nawet na najciekawszym wyjeździe może dopaść nuda. Wspólnie z TaTenTo przygotowaliśmy kilka sprawdzonych sposobów na nią :). 

Uporządkowaliśmy zabawy w dwie grupy: na powietrzu (ale też poza domem) i w domu. Na pewno znajdziesz coś dla siebie :).


Na powietrzu...

 

Jeśli nie wyjeżdżacie nigdzie, to dobrze wykorzystać energię wypoczętych maluchów i wyjść z domu! Jeśli pogoda dopisuje i wyjście na zewnątrz nie grozi przemrożeniem ani przemoczeniem, po prostu wyjdźcie na dwór!
Możesz zaplanować kolejne wolne dni tak, żeby nie dopadła Was nuda. Zobacz, co ciekawego dzieje się w Twojej okolicy. Oferta domów kultury jest zazwyczaj bogata, ale to nie wszystko! Koncerty, wypad do okolicznej miejscowości, w której nigdy nie byliście, zobaczenie czegoś ciekawego? Poszukaj, nie zawiedziesz się :).
Zawsze warto wyjść w plener – do parku lub po prostu na zewnątrz. Poszukajcie skarbów, umówcie się ze znajomymi i urządźcie rodzinny turniej sportów. Nie tylko się dotlenicie, ale też spędzicie czas w doborowym towarzystwie :). Albo pobawcie się w ogrodników. Spróbuj wrócić do czasów swojej młodości i poszukaj skakanek, gumy do skakania lub rakietek do tenisa. A czasem wystarczy tylko piłka! Na pewno znajdziecie coś dla siebie.

 

 ... i w domu! 

 

Kiepska pogoda wcale nie oznacza, że trzeba się nudzić lub siedzieć przed komputerem lub siedzieć z tabletem. Jest masa świetnych rzeczy, które możecie porobić razem! Na przykład – gotować ;). Nie śmiej się. Wspólna praca w kuchni jest też okazją do nauki, też dla Ciebie! Nie pożałujesz ;).
Nawet siedząc na kanapie nie musicie się nudzić lub włączać telewizora ;). Zabawy słowne, a nawet scrabble z nakrętek mogą Wam umilić czas! Poza tym może pomóc dziecku rozwinąć różne kompetencje, na przykład poczucie własnej wartości lub motorykę małą. Lub coś poczytać :).
Ta lista na pewno nie wyczerpuje tego, co możesz zrobić ze swoją rodziną :). Zobacz, jakie jeszcze mamy propozycje


My na pewno skorzystamy z powyższych propozycji bo nigdzie się nie wybieramy a Wy jakie macie plany na majówkę?

Prześlij komentarz

0 Komentarze