Matematyka z Kangurkiem


Kto z Was pamięta bądź nawet uczestniczył w czasach szkolnych w konkursie matematycznym Kangur? Ja pamiętam i nawet uczestniczyłam. Bardzo lubiłam ten konkurs, choć nie pamiętam jakie odnosiłam w nim rezultaty to jednak utkwił mi on w pamięci. Dlaczego? Dlatego, że należało się w nim wykazać nie tylko zdolnościami matematycznymi ale również logicznym myśleniem, posiadać odrobinę sprytu i szczęścia ;) Dlatego dziś pokażę Wam dwie książeczki, w których znajdują się testy z kilkunastu lat wstecz właśnie z tegoż konkursu. Ja wiem, że Kubek pójdzie dopiero do pierwszej klasy ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zupełnie "na luzaka" rozwiązywał sobie testy ;)

Kangur odbywa się corocznie i ma charakter jednorazowego testu trwającego 75 minut. Konkurs odbywa się w 6 kategoriach wiekowych... najmłodsi to uczniowie 2 klasy szkoły podstawowej a najstarsi to licealiści.Matematyka z wesołym Kangurkiem Żaczek - zawiera testy dla klas 2 szkół podstawowych. Każdy test w tej kategorii wiekowej zawiera 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. Rozwiązaliśmy z Kubusiem jeden test i jak mu poszło? Zadaniach za 3 i 4 punkty zrobił po 1 błędzie, zadania za 5 punktów rozwiązał tylko 3 ale za to poprawnie :) Także jestem dobrej myśli, że gdy przyjdzie pora na konkurs poradzi sobie znakomicie (o ile stres go nie zje ;)).

Matematyka z wesołym Kangurkiem Maluch to wyższa kategoria wiekowa - uczniowie 3i 4 klas szkół podstawowych.  Książka ta to również zbiór testów z ubiegłych lat. Każdy z testów zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Każdy ma 5 odpowiedzi, z których należy wybrać jedną. Zasady przyznawania punktów są identyczne na każdym poziomie.

Udział w konkursie to bardzo fajna forma sprawdzenia siebie i nie chodzi tu tylko o sprawdzenie wiedzy dziecka ale również o to jak poradzi sobie ono pod presją czasu i stresu ;)


niePrzeczytane.pl Księgarnia internetowa

Prześlij komentarz

0 Komentarze