piątek, 28 kwietnia 2017

Planowanie ruchu ręki z CMK

Kreatywnie w domu


Ćwiczenia planowania ruchu ręki przygotowują do nauki pisania. Planowanie ruchów ręki wymaga m.in. prawidłowego oceniania odległości między punktami, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz dominacji ręki.Zestaw zawiera:
- 2 płytki
- flamaster suchościeralny z gąbką
- instrukcję.
 

Jedna z płytek służy do narysowania wzoru a druga do wykonania odwzorowania przez dziecko. Najpierw dziecko wykonuje proste wzory... rysowanie linii prostej poziomej, pionowej, proste wzory złożone z dwóch linii pionowej i poziomej, linie skośne. Następnie przechodzi do trudniejszych... łączymy linie skośne z pionowymi lub poziomymi, wprowadzamy dwie linie skośne i coraz dłuższych...

Dziecko ma za zadanie narysować wzór starając się w precyzyjny sposób połączyć kropki. Jego zadaniem jest ocenienie odległości między kropkami oraz linijkami (pionowymi, poziomymi) i kreślenie wzoru płynnym ruchem pod stałą kontrolą wzroku. Dla młodszych dzieci to nie lada wyzwanie nawet z najprostszymi wzorami. Moja 4 latka ogarnia dopiero linie poziome i pionowe (solo i łączone), proste układy z linią skośną ale małymi kroczkami dojdzie i do tych najtrudniejszych :) 7latek zaś nie miał problemu nawet z bardzo skomplikowanymi wzorami.Tabliczki są dobrej jakości... nie pozostawiają śladu po startym mazaku.


Polecamy taką zabawę z dziećmi. Niewątpliwie sposób z tabliczkami i mazakiem jest dużo atrakcyjniejszy dla dzieci niż zwykłe pisanie po kartce :) Przynajmniej u nas się sprawdził!


POLECAMY!

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates