Szukaj, szukaj - zostań detektywem z Granna

Chciałabym napisać, że nie samymi Smart Games dzieci żyją ale nic na to nie poradzę, że moje dzieci je uwielbiają... począwszy od 2,5latki na prawie 7 latku skończywszy ;) Grają dużo, bo lubią. Ale staram się im również pokazywać gry, w których mogą troszkę porywalizować z innymi.


Szukaj, szukaj to gra, w której liczy się nie lada refleks i spostrzegawczość!

W skład gry wchodzi:
  • plansza ze wskazówką, która podczas gry wyznacza kategorię: największy element, najmniejszy element, element niepasujący;
  • zestaw 55 kart o 2 stopniach trudności. Każda karta zawiera 6 elementów graficznych przedstawiających różne przedmioty, zwierzęta, obiekty narysowane mniej więcej w tej samej wielkości.
  • instrukcję z 3 wariantami gry oraz plakatem bardzo przydatnym do zabaw z dzieckiem w poszukiwanie określonych elementów.
Zasady gry wydawałoby się są banalne. Ale jak się włączy w rywalizację szybkość to tak łatwo już nie jest :P Z resztą zobaczcie sami... W podstawowym wariancie gry najmłodsze dzieci nie korzystają z tarczy - mają swojego Mistrza gry, którym zostaje dorosły i to on po odsłonięciu karty zadaje dzieciom pytania. Starsze dzieciaki grają z tarczą. W obu przypadkach należy przygotować 20 losowych kart z zielonym tłem - należy ułożyć je w zakryty stos. Następnie starszaki rozkręcają wskazówkę na planszy i odsłaniają wierzchnią kartę ze stosu. Po odsłonięciu karty, wszystkie dzieci przyglądają się jej i szukają odpowiedzi pasującej do wskazanej przez strzałkę kategorii (młodsze dzieci szukają według pytania zadanego przez Mistrza gry). Najszybciej udzielona odpowiedź i uzasadnienie dlaczego właśnie tak ona brzmi wygrywa. Dziecko za podanie poprawnej odpowiedzi otrzymuje kartę jako punkt zwycięstwa. Wygrywa to dziecko, które na koniec gry będzie miało najwięcej kart.

W trudniejszym wariancie gry, dołącza się do gry karty z pomarańczowym rewersem.

Gra nie tylko wymaga spostrzegawczości i refleksu od graczy. Dobra dedukcja a także umiejętność uzasadnienie wyboru właściwego elementu jest równie ważna. Chociaż nie tylko logika jest nagradzana bowiem gra dopuszcza takie sytuacje, w których zostaje nagrodzone dziecko, które udzieliło niekoniecznie pasującą odpowiedź zawartą w instrukcji odpowiedzi ale swoim uzasadnieniem udowodniło, że to ono ma rację.

Na uwagę zasługuje grafika kart, która nie da się ukryć jest bajeczna, kolorowa i zdecydowanie przyciąga wzrok oraz zachęca dzieci do grania. 

Fajnym dodatkiem jest również druga strona instrukcji, która po rozłożeniu staje się olbrzymim plakatem z kolejną grą na wyszukiwanie obrazków i wskazywaniem odpowiedzi na różne pytania.


Granna i Szukaj, szukaj poleca się jako ciekawy sposób na zabicie nudy :)
I my polecamy!


Prześlij komentarz

0 Komentarze