Jak się nie bać gramatyki?Nauka języka polskiego do prostych nie należy. I nie mam na myśli obcokrajowców. Rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki, przysłówki, liczebniki... czas teraźniejszy, przyszły czy przeszły, deklinacja, zdania pojedyncze i złożone... sporo tego. Zasady gramatyki każdy powinien znać. Bez wyjątku, nie ważne czy jest humanistą czy umysłem ścisłym. W jaki sposób przedstawić ja dziecku tak aby już na starcie nie zniechęć go do nauki gramatyki? Odpowiedź jest prosta... za pomocą ciekawej książki :)


Taką właśnie pozycję przygotowało dla naszych milusińskich Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Zakres materiału poruszonego w tej książce obejmuje treści obowiązujące w klasach od pierwszej do czwartej. Od podstaw -  samogłoski i spółgłoski, odróżnianie liter od głosek, wyrazy i sylaby poprzez podstawowe części mowy rzeczownik, czasownik, przymiotnik, stopniowanie i jego rodzaje a na deser dzieci dowiedzą się co to jest rodzina wyrazów.

Wszystkie regułki są zapisane w formie rymowanych wierszyków co znacznie ułatwia zapamiętywanie. Chmurki, dymki, wytłuszczone wyrazy - to działa!  Dzięki temu nauka nie jest tylko nudną teorią lecz wesołą zabawą. Jest tu też mnóstwo przykładów które dodatkowo ułatwiają zrozumienie. Dzięki tej książce nauka zasad gramatycznych nie jest zwykłym wkuwaniem regułek. Książka ta sprawia, że nauka jest bardzo przyjemna.


Książka jest bardzo fajnie wydana. Kolorowe ilustracje nawiązują do danego tematu, wizerunki postaci są realistyczne, nieprzerysowane. Mnie zdecydowanie ta pozycja zauroczyła. Szkoda, że za moich czasów nie było tak świetnie wydanej książki.


Myślę, że książka ta idealnie nadaje się dla dzieciaków dopiero co poznających świat polskiej wcale nie łatwej gramatyki ale i dla dzieciaków, którzy mają ją opanowaną i chcieliby powtórzyć materiał.

Książka ta powinna znaleźć się w każdej szkole, podczas każdej lekcji języka polskiego powinna być dostępna dla każdego ucznia. GRAMATYKA jest fajna i każdy uczeń powinien się o tym przekonać :)


Wydawnictwo: Nasza Księgarnia 
Autor: Marcin Brykczyński
Ilustrator: Ola Krzanowska
Oprawa: twarda
Liczba stron: 80

Prześlij komentarz

0 Komentarze