Matematyczna pizza


Matematyka jest piękna! Staram się to udowadniać moim pociechom na każdym kroku. Matematykę wystarczy zrozumieć i od razu da się ją polubić. Ona jest taka ciekawa! Nie ukrywam, że co rusz buszuje po wydawnictwach w celu szukania łamigłówkowych nowości dla Kuby. Nasza Księgarnia wydała właśnie nowość... jak dla mnie jedna z najciekawszy pozycji dla dzieci.


I choć jeszcze nie wszystkie treści z tej książki mój prawie już pierwszoklasista rozumie to zdecydowanie książka ta zdążyła go już zaciekawić. Zgodnie z sugestiami wydawcy, pozycja ta jest adresowana do młodych odbiorców w wieku od sześciu do czternastu lat.  

A jakie zadania w niej znajdziemy? Na pewno wciągające, pełne ciekawostek, wymagające od nas chwycenia za ołówek, linijkę, cyrkiel czy kredki. Dzieci wśród zadań odnajdą takie, w których narysują drzewo binarne, stworzą obraz z użyciem kostki do gry, zaprojektują matematyczny dywan, poprowadzą ślimaka po wstędze Möbiusa, sprawdzą które liczby są szczęśliwe, poznają sprytny trik z tabliczką mnożenia a na koniec wymyślić figurę niemożliwą. Zadania te zdecydowanie zachęcają dzieci do kreatywnego działania a nie zniechęcają żmudnym liczeniem. Bardzo nam się podoba takie podejście.
Matematyczna pizza
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia 
Autor, ilustrator: Anna Ludwicka
Oprawa: twarda
Liczba stron: 80

Prześlij komentarz

0 Komentarze