Nowości od Janoda na Dzień DzieckaWśród prezentów, którymi obdarowujemy dzieci są takie, które zawsze się sprawdzają... przynajmniej u nas  wywołują uśmiech na buźkach dzieciaków :) Gry... to takie zabawki, które nigdy się nie nudzą a czas spędzony na wspólnej zabawie jest czasem bezcennym. 


Gra w statki... pamiętacie? Uwielbiałam w nie grać na lekcjach w szkole :D Wystarczyła kartka w kratkę z ostatniej strony w zeszycie, długopis i towarzysząca temu adrenalina czy zostaniemy przyłapani przez nauczyciela (nie przyłapali mnie nigdy :P). Tak, tak do aniołków to ja nie należałam ;) Obecnie jedna z moich ulubionych marek wśród zabawek dla dzieci - Janod - przygotowała nową odsłonę gry z moich młodzieńczych lat. Zamiast kartki i ołówka, Janod proponuje innowacyjne rozwiązanie - pięknie ilustrowane statki w postaci magnesów, które umieszcza się na dwóch planszach magnetycznych z pirackim motywem. Już samo motyw przykuwa dzieci a te magnesy... dzieci uwielbiają magnesy pod każdą postacią. Jednym słowem Janod wie jak zwabić dzieci do siebie ;)Zestaw zawiera dwie magnetyczne plansze o dwóch poziomach trudności: jedna dla początkujących dzieci z 25 polami gry, druga dla zaawansowanych i tu mamy już 64 pola. Jest też 20 magnesów z wizerunkiem statków... 2 komplety po jednym dla każdego gracza - 1 czteromasztowiec i trójmasztowiec, 2 dwumasztowce i 6 jednomasztowców. Oprócz tego zmywalne markery oraz karty do zaznaczania trafionych statków przeciwnika. Gra dysponuje również specjalnymi podkładkami pod plansze, które umożliwiają przeciwnikom rozgrywkę bitwy morskiej bez podglądania floty przeciwnika. 

Kubek dopiero odkrywa znaczenie słów pudło, trafiony niezatopiony czy trafiony zatopiony. Zaczęliśmy od wersji łatwiejszej i nie gramy pełną pulą statków (zwyczajnie nie da się na niej ustawić wszystkich statków tak aby nie stykały się bokami). Jak mu idzie? Chyba ma to w genach i już wiem, że będzie to nasza ulubiona dwuosobowa gra!Akrobaci to równie fajna gra choć do Statków mam sentyment... na statkach w końcu się wychowałam ;) 


Akrobaci to gra zręcznościowa i grać z nią można w więcej osób... max do 8.


Zestaw zawiera 20 plansz z solidnego kartonu, na których znajdują się kółka w różnych kolorach. Na każdej planszy jest ich 10. Kółka te wyznaczają pozycje, na których należy ustawiać figurki akrobatów (57 sztuk w 6 kolorach). W zestawie są jeszcze 3 kolorowe kostki i woreczek. 


Grę rozpoczynamy od umieszczenia jednej planszy na środku stołu. Pozostałe kartonowe plansze i figurki akrobatów rozdajemy równo pomiędzy graczy. My figurki losujemy z worka bowiem kolor akrobatów nie ma totalnego znaczenia - nie musi się on zgadzać z kolorami na kostce czy planszy. W swojej rundzie gracz rzuca trzema kostkami i zgodnie z kolorami wyrzuconymi na nich ustawia na planszy trzech akrobatów. Jeśli na planszy jest kilka pól w którymś z kolorów, gracz może spośród nich wybrać dla swoich akrobatów jak najlepszą pozycję. Następnie gracz umieszcza jedną ze swoich plansz na figurkach i kończy ruch. Kolejny gracz rzuca kostkami i stara się rozstawić swoich akrobatów tak, aby zachować równowagę konstrukcji, a następnie stawia planszę na akrobatach. Jeśli gracz wyrzuci 3 identyczne kolory na kostkach, sam wybiera kolor na którym stawia trzeciego akrobatę. Gracze rzucają kostkami, rozstawiają akrobatów i budują akrobatyczną wieżę. Budują i budują... nagle trach... wieża zawaliła się! A gracz, który doprowadził do jej upadku przegrywa!Dwie gry jakże różne od siebie... pierwsza to gra logiczna, druga zręcznościowa, obje jednak uczą planowania i ćwiczą koncentrację. Obie idealnie nadają się na prezent z okazji jak i bez okazji, podarowane ot tak. Dzień Dziecka tuż tuż a dzięki tatata.pl Kuba ma go znacznie wcześniej.

Akrobaci / Statki gra magnetyczna

Prześlij komentarz

0 Komentarze