Dzieciaki GRZECZNIAKI

O tym jak bardzo lubię to Wydawnictwo wspominałam już nie raz i nie dwa. Lubię ich za jakość (są niezniszczalni), za ciekawe pomysły, za to że ich produkty uwielbiają moje dzieciaki, za to że są nasi :) Ach jak pięknie się podlizałam ;) Wydawnictwo Epideixis bo o nich mowa wydało właśnie dwie spośród sześciu tytułów gier a właściwie puzzli kształtujących umiejętności społeczne poprzez zabawę. Tego jeszcze na naszym rynku nie widziałam. Świetny pomysł na to aby przedszkolaki i te najmłodsze uczniaki stały się ekspertami od dobrego zachowania w różnych miejscach i sytuacjach. 

Na pierwszy ogień poszło zachowanie w domu i przy obiedzie. W niedalekiej przyszłości dzieciaki będą miały okazję sprawdzić jak należy zachowywać się na spacerze, placu zabawach, zakupach czy w kinie. 


Założeniem całej serii jest przekazywanie dzieciom pozytywnych wzorców zachowania w domu i w różnych miejscach publicznych, w trakcie zabaw z rówieśnikami oraz w kontakcie z dorosłymi.

Zestawy puzzli są 60-elementowe. Każdy zestaw to 6 różnych historyjek, które po ułożeniu stanowią jedną wspólną całość. Bohaterami owych historyjek jest pewna rodzina... mama, tata i rodzeństwo - brat z siostrą, którzy pokazują znane z codziennego życia sytuacje, z których dziecko czerpie pozytywne wzorce zachowania. Początkowa moja myśl... o super będzie fajna nowość wśród puzzli dla dziewczynek. Pomimo, że wielkość puzzli jest jak najbardziej odpowiednia dla 3-4latka to niestety ilość szczegółów i fakt, że na każdym z 6 obrazków występują te same postacie w dodatku ubrane w te same ciuchy, uniemożliwia moim dziewczynkom układanie. Układanie oczywiście z wszystkich elementów. Bo gdy im rozgraniczę układanie do jednego - dwóch obrazków w jednym podejściu to nie ma problemu, dają radę. I tu moja spostrzeżenie... fajnie by było jakby każdy obrazek od spodu miał inny kolor aby szybko i bez problemu można było podzielić puzzle między obrazkami. Czynność tą samodzielnie w stanie byłyby wykonać nawet 3latki. I już układanie stałoby się dużo prostsze. Starsze przedszkolaki, tudzież młodsze uczniaki problemów raczej mieć nie powinny... mój prawie 7latek poradził sobie bezproblemowo.

Zestaw Dom przedstawia następujące sytuacje:

 • sprzątamy po sobie zabawki
 • razem miło spędzamy czas
 • wiemy, kiedy nie przeszkadzać
 • dbamy o zwierzęta
 • pomagamy sprzątać w domu
 • dzielimy się zabawkami 


Zestaw Obiad przestawia następujące sytuacje:

 • myjemy ręce przed jedzeniem
 • rozmawiamy o tym jak nam minął dzień
 • jemy sztućcami
 • dzielimy się sałatką
 • odnosimy naczynia po posiłku
 • pomagamy przy myciu naczyń
Ułożenie puzzli to dopiero początek wyśmienitej zabawy. Bowiem po ułożeniu puzzli tak na prawdę rozpoczynamy rozmowę z pociechami na temat konkretnego zachowania. Dodatkowo jasno i konkretnie napisana instrukcja zawiera propozycje zabaw z wykorzystaniem ułożonych obrazków.

UWAGA! Ułożenie puzzli przez dziecko nie gwarantuje natychmiastowej poprawy zachowania dziecka! Sprawdzone i przetestowane na 3 dzieciaków ;) To tak nie działa a szkoda :P Nie mniej jednak, takie wspólne spędzanie czasu z dzieckiem w przyszłości z pewnością zaowocuje.

Każdy z zestawów puzzli posiada woreczek, dzięki któremu puzzle można swobodnie zabrać ze sobą w plener :)


Puzzle z obu zestawów podpisane są na odwrocie do którego zestawu należą, dodatkowo podpisy są w kolorze woreczków. To duże ułatwienie dla dzieci nie umiejących czytać a w przyszłości w przypadku wymieszania się kilku zestawów dzieciaki bez problemu będą w stanie przydzielić puzzle do odpowiedniego zestawu.


POLECAMY i z wielką niecierpliwością czekamy na cztery pozostałe zestawy :)


Dzieciaki Grzeczniaki DOM  
Dzieciaki Grzeczniaki OBIAD

Prześlij komentarz

5 Komentarze

 1. Świetne! Puzzle są na tyle duże, że nadają się już dla kilkulatka. Mój Staś (3 lata) na pewno by sobie z nimi poradził. No i aspekt edukacyjny. Brawo. Bardzo dobra propozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To wydawnictwo ma sporo ciekawych propozycji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejny rewelacyjny produkt tego wydawnictwa! Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię to wydawnictwo, ale nie wiedziałam nawet, że mają tez puzzle ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że nie ma gwarancji efektu zachowania zasad w praktyce, ale może choć odrobinę zapamiętają?:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)