Lapbook - Wisła


Rok 2017 ogłoszony został Rokiem Wisły. Z tej okazji przygotowaliśmy lapbooka z Wisłą w roli głównej.


Lapbook, w którym umieściliśmy najważniejsze wiadomości dotyczące Wisły, wiadomości, które 6latek jest w stanie przyswoić... długość rzeki, gdzie ma swoje źródło/ujście. Większość zadań oparta została na zasadzie zabawy :)
Za pomocą woreczka strunowego, żelu, brokatu i zalaminowanych rybek przygotowałam "prawdziwą" Wisłę. Kuby zadaniem było spośród wszystkich wymienionych z nazwy i zobrazowanych na zdjęciach rybek wybrać te, które faktycznie w Wiśle można spotkać. 

Podpowiedzią do wykonania zadania były właśnie rybki pływające w żelu.
Kuba bawił się rybkami jeszcze dłuuuugo po uzupełnieniu lapbooka. Ewidentnie najlepsze zadanie wśród wszystkich lapookowych zadań.

Spośród wszystkich miast znajdujących sięna mapie Kuba miał wybrać tylko te, które leżą nad Wisłą.Sprawdziliśmy jak prezentuje się Wisła na tle różnych miast.
Pokrótce poznaliśmy zjawiska hydrologiczne rzeki.
Choć wiem, że taka umiejętność jest po nic to zabawa u zwycięża na każdym kroku. Przygotowałam Kubie zadanie, w którym poruszając się od miasta do miasta miał narysować bieg Wisły. Po wykonaniu zadania, mógł sprawdzić jego poprawność wkładając zalaminowaną mapę z prawidłowym biegiem pod swój szkic.


Ostatnim zadaniem było ułożenie puzzli i odczytanie hasła.Wisła to królowa polskich rzek. U nas więcej zabawy niż nauki ale mój prawie 7latek przyswaja w nadmiarze tylko informacje, które go wybitnie interesują. Wisłą zajęliśmy się przy okazji bardziej jako ciekawostka :) Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda lapbook w wersji bardziej naukowej zaglądnijcie do Karola i jego mamy ---> Karolowamama - prawdziwa skarbnica wiedzy :)

A Wy tworzycie lapbooki?

Prześlij komentarz

2 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)