Odkrywamy świat z Wyd. WilgaNauka przez zabawę to najlepsza rzecz na świecie. Lubię sama przygotowywać pomoce edukacyjne dla moich dzieciaków ale i lubię korzystać z ciekawych "gotowców". Nie zawsze mam chęć i czas na tworzenie dlatego w takich wypadkach "gotowce" spisują się rewelacyjnie.


Atlas flag świata i Atlas świata zwierząt to dwa super "gotowce", z którymi dzieciaki wkraczają w zagadnienia związane z geografią. Dzieci bowiem odbywają prawdziwą podróż, przemierzają kontynenty zatrzymując się w najróżniejszych miejscach a wszystko przedstawione w bardzo przestępny dla dzieci sposób... barwna szata graficzna ułatwiająca zapamiętanie i zrozumienie wiadomości, moc naklejek, które zawsze kuszą dzieci do pracy. 


Atlas flag świata na swych kartach pokazuje dzieciom rozkład kontynentów na kuli ziemskiej a w dalszej części każdy z nich oddzielnie, dodatkowo każdy kontynent podzielony jest na państwa, które się na nich znajdują. Są również flagi każdego z pokazanych na mapie państw, część z nich dziecko musi samodzielnie nakleić. Ponadto obok map znajdują się krótkie informacje przybliżające podstawowe wiadomości o prezentowanym kontynencie.

Atlas świata zwierząt przedstawia dzieciom mapę całego świata ale i oddzielnie każdy z kontynentów (tu nie ma już podziału na państwa). Zamiast flag, dzieciaki mają całą masę najróżniejszych zwierząt zamieszkujących dane terytorium - niektóre z nich muszą samodzielnie nakleić. Wszystkie ilustracje są podpisane nazwą zwierzaka. Tak jak we wcześniejszym atlasie tak i w tym obok map ze zwierzakami znajdują się krótkie informacje przybliżające podstawowe wiadomości o zwierzętach charakterystycznych dla danego kontynentu.
Bardzo fajna forma zdobywania wiedzy. Dzieciaki łączą kraj z jego flagą, zwierzęta z ich naturalnym miejscem zamieszkania poznając w ten sposób wiele z nich i dowiadując się jak wiele jest różnych krajów czy zwierząt, dowiadują się zatem jak wielki jest świat.A na koniec na najwytrwalszych czekają dyplomy :)

Prześlij komentarz

0 Komentarze