Szkoła za pasem Wydawnictwo EdukacyjneCo prawda moja najstarsza pociecha właśnie za chwilę przekroczy szkolne mury po raz pierwszy ale za niedługą chwilę przyjdzie pora na dziewczynki. I być może podstawa programowa nieco się zmieni to bez dwóch zdań dobrze jest poćwiczyć na świetnym materiale. A wybór tego najlepiej przygotowanego merytorycznie, takiego w którym nie znajdę błędów i haczyków nie było takie proste.


Szkoła za pasem - roczne przygotowanie do szkoły to pakiet, w którego skład wchodzą następujące tytuły:
- Przewodniki metodyczne dla nauczycieli
- Płyty CD (powiązane tematycznie z kartami pracy i tematami zajęć) - tu można posłuchać niektórych utworów KLIK
- Cztery zeszyty kart pracy (na każdą porę roku jeden)

Dodatkowym uzupełnieniem zeszytów z kartami pracy są takie tytuły jak:

Kolekcja literek - przygotowanie do nauki czytania i pisania,
Kolekcja cyferek - wprowadzenie w świat cyfr i znaków matematycznych,
Kolekcja łamigłówek - dwie części w których znajdziecie zadania sprzyjające kształtowaniu umiejętności szkolnych, zeszyty zawierają zadania, zagadki, i ćwiczenia gimnastykujące dziecięcy umysł.Karty pracy to 4 części, jesień, zima, wiosna lato czyli praca od września do czerwca. Każdy zeszyt to 50 barwnych kart zawierających:
- ćwiczenia graficzne i manualne,
- ćwiczenia kształcące mowę i myślenie logiczne,
- ćwiczenia percepcji wzrokowej i słuchowej,
- ćwiczenia matematyczne,
- ćwiczenia diagnostyczne.Co przykuło moją uwagę? To ruchoma folia dodana do pakietu zeszytów, która umożliwia dziecku wielokrotne trenowanie danego wzoru grafomotorycznego. Działa na zasadzie suchościeralnych kartek, dzięki czemu dziecko może powtarzać dany ruch pisadłem nieskończenie dużą ilość razy. 


Zeszyty posiadają wyrywane kartki i to kolejna ich zaleta bowiem znika problem z rozpraszaniem podczas wykonywania zadania innymi zadaniami.


W znacznej części ćwiczeń duży nacisk położony jest na ćwiczenia grafomotoryczne, nie jest ich jednak dużo na stronie, dzięki czemu dziecko nie odczuje przesytu a dzięki takim ćwiczeniom ręka nabierze wprawy w pisaniu, trzymaniu i prowadzeniu pisadła.

Zadania proponowane w kartach są różnorodne, co bardzo cieszy, dzięki temu nie ma mowy o nudzie a przy okazji oddziałują na wszystkie sfery rozwoju dziecka. 


Piękna kolorowa szata graficzna i bardzo przejrzysty, czytelny układ kart. Karty zawierają zadania tematyczne, nawiązujące do pór roku oraz do tego co się z nimi kojarzy, odpowiadających im świąt czy następstw.  


Uzupełnieniem tego zestawu są trzy bardzo ciekawe tytuły... Kolekcja literek, Kolekcja cyferek oraz Kolekcja łamigłówek.

Kolekcja literek. Przygotowanie do nauki czytania i pisania została zaprojektowana tak, aby znalazły się w niej ćwiczenia doskonalące słuch fonematyczny, czytanie globalne, rozpoznawanie liter, wprawki w czytaniu oraz ćwiczenia sprawności grafomotorycznej, dodatkowo utrwalające kształty liter. 


Kolekcja cyferek zawiera zadania wprowadzające przedszkolaka w świat cyfr i znaków matematycznych. Ćwiczenia opracowano tak, by wykorzystać zainteresowania i naturalną u dziecka potrzebę odszyfrowania zapisu cyfrowego, zaspokojenia ciekawości, poszerzenia jego wiedzy i zainteresowań matematycznych.

Ćwiczenia rozwijają umiejętności szkolne – sprawność grafomotoryczną, rozpoznawanie kierunków na płaszczyźnie kartki, poznanie i utrwalenie kształtów i nazw figur geometrycznych, poznanie cyfr i znaków matematycznych, także rozwiązywanie prostych zadań z treścią, a także przybliżają poprawny zapis prostych działań arytmetycznych.Kolekcja łamigłówek to pomoc stymulująca i wspierająca wszechstronny rozwój dziecka przed podjęciem nauki w klasie pierwszej. Pozwala dziecku na samodzielne pokonywanie trudności, wzmacnia jego rozwój emocjonalny - daje radość i uczy poprzez dobrą zabawę.
Bardzo podoba mi w tym zestawie różnorodność ćwiczeń, dziecko nie ma czasu na nudę... wycinanki, wypychanki, łączenie par, kolorowanki, szyfrowanki, labirynty, układanie puzzli, stopniowanie wielkości, opowiadanie o tym co widać na obrazku a także wymyślanie własnego zakończenia i wiele innych uwielbianych przez dzieciaki rodzajów aktywności.

Szkoła za pasem to strzał w 10! My będziemy pracować na nim w domu ale myślę, że i w zerówkach dzieci byłyby nim zachwycone. 

Prześlij komentarz

0 Komentarze