Pompony w akcji czyli jak przedszkolak ćwiczy małą motorykę

Wszyscy wiemy jak ważne jest ćwiczenie małej motoryki u dzieci. Nie będę się po raz n-ty o tym rozpisywać ale w zamian za to zapraszam Was na kilka kolorowych zabaw ćwiczących małe paluszki. Kolorowych bo w głównej mierze w roli głównej wystąpią pompony. Dzięki nim będziemy ćwiczyć chwyty za pomocą różnych przedmiotów... szczypce metalowe, szczypce drewniane, paluszki.


Dzięki pomponom ćwiczymy nie tylko małą motorykę. Zabawy dobrałam również tak aby dziewczyny mogły poćwiczy co nieco lewą półkulę mózgu. Do zabaw wykorzystaliśmy dwa identyczne pojemniki na lód. W jednym ja ułożyłam pompony a w drugim dziewczyny.
Dla 4latka przygotowałam układanki troszkę trudniejsze. Nie wszystkie pola były zajęte przez pompony. Ola musiała nie tylko dobierać kolorystycznie pompony ale i pilnować, które pole zostawić puste.

Pojemniki można ustawiać w pozycji pionowej lub poziomej... Ola chyba bardziej woli ten pierwszy wariant choć z obiema radzi sobie wyśmienicie.

Do kolejnej zabawy użyliśmy odrobinę mniejsze pompony, które przenoszone były na coś co zapewne każdy z nas znajdzie w swojej łazience ;)


Jeśli używacie mydła w kostce, to kolejny przedmiot zapewne również znajdziecie w swojej łazience... mydelniczka w połączeniu z koralami to również świetna zabawa!

I wróćmy jeszcze na chwilkę do pomponów... układanie pomponów po śladzie to nie lada wyzwanie bo pompony non stop uciekają ;)
Na koniec ćwiczenie dla wytrwałych ;) nakładanie kropel wody za pomocą pipety na... mydelniczkę.


Wszystkie wymienione wyżej zabawy ćwiczę nie tylko małą motorykę ale i skupienie uwagi, koncentrację. Uczą cierpliwości i wytrwałości a cierpliwość to bardzo ważna cecha!


Do prawie wszystkich zabaw użyliśmy przedmiotów, w które zaopatrzyłam się w sklepie Domowe Montessori. Sklep "świeżynka" ale wierzę, że nabierze mocy i będę mogła w końcu uzupełniać swoje braki hurtowo w jednym miejscu :)

https://www.sklep.domowemontessori.pl/Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Ty to z niczego potrafisz cos zrobic-jak zawsze jestem pod zachwytem...ps .pompony musze kupic😀

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)