Była sobie ziemia - zbuduj ekologiczne miasto

Gier tego Wydawnictwa nie mamy za wiele, dokładnie to chyba tylko jedna ale ta jedna wystarczyła aby Wydawnictwo HIPPOCAMPUS w zupełności podbiło nasze serca ;) Dlatego gdy HIPPOCAMPUS wypuściło spod swoich skrzydeł kolejną perełkę nie wahałam się ani minuty aby ją zdobyć i Wam zaprezentować.


Była sobie ziemia. Zbuduj ekologiczne miasto to świetna gra ekologiczna dla dzieci w wieku 7+. To gra, podczas której dzieciaki poznają wiele pojęć kojarzonych z ekologią... surowce/energia odnawialna, miejskie tereny zielone, recykling, oczyszczalnie, zrównoważony rozwój itp.


W pudełku znajdziemy:
 • szczegółową instrukcję
 • dość sporych rozmiarów planszę
 • karty ROZWÓJ, RYZYKO, PYTANIE, PRZELICZNIK
 • żetony CERTYFIKAT EKO, SUROWCE ODNAWIALNE (4 rodzaje: aluminium, szkoło, plastik, papier), CEL RUNDY

 • 24 drewniane pionki
 • 4 detektory odpowiedzi
 • banknoty EKO-WALUTA


 Sporo tego ale po ogarnięciu zasad już tak źle nie wygląda ;)


Na 106 kartach z pytaniami znajduje się dziesiątki ciekawych tematów a odpowiedzi sprawdza się za pomocą czerwonych detektorów odpowiedzi, które bez wątpienia są niebanalną atrakcją gry i ulubionym gadżetem dzieci.


Zasady gry są dość proste choć nie ukrywam dość mocno rozbudowane. U nas nie obeszło się bez kilku rozgrywek z instrukcją w ręku. Bliżej z zasadami możecie zapoznać się tutaj, nie będę ich dokładnie opisywać coby za bardzo Was nie odstraszyć ale w skrócie tak na szybko... grę rozpoczynamy od rozłożenia planszy a na niej układamy karty ryzyko i pytania. Każdy gracz dostaje 6 pionków, 5 mln EKO-WALUTY, kartę z przelicznikiem i detektor odpowiedzi. Resztę elementów układamy obok planszy. Cała rozgrywka toczy się przez 7 tur (wszystkie tury poza 4 wyglądają tak samo). Gracze w każdej turze (poza 4) otrzymują po 5 kart Rozwoju, nie pokazując ich przeciwnikom analizują, planują strategię i rozgrywają. Jednym słowem kombinują jak zbudować ekologiczne miasto z eko-elektrownią z odnawialnymi źródłami energii, oczyszczalną ścieków i terenami zielonymi. Gracze ponadto muszą zadbać o segregację i przetwarzanie śmieci a także o ekologiczny transport miejski. Zwycięzcą gry zostanie ten gracz, który zbuduje największe ekologiczne miasto czyli będzie posiadał największą liczbę mieszkańców przy zapewnieniu im odpowiednio ekologicznych warunków życia... w skrócie ten kto najlepiej zadba o ochronę środowiska, wygra!


 Gra Była sobie ziemia. Zbuduj ekologiczne miasto to nie tylko gra posiadająca walory edukacyjne, to również świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną. Zbliża się Mikołaj, może warto podsunąć mu pomysł na świetny prezent? Myślę, że korzyści z otrzymania takiego prezentu będą ogromne.

Prześlij komentarz

2 Komentarze

 1. Ciekawa gra... Tematyka bardzo mi się podoba no i mam też sentyment do tego Pana z długą, białą brodą ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oglądałam tę grę na targach, bo bardzo mnie zaciekawiła :) Podoba mi się!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)