sobota, 14 października 2017

Książkowe nowości od Hippocampus

Kreatywnie w domu
Lubicie komiksy? My do tej pory zbytnio się nimi nie interesowaliśmy. Nidy nie uważaliśmy tej formy książek za atrakcyjne. Do tej pory... czyli do czasu kiedy w nasze ręce trafiła komiksowa nowość Wyd. Hippocampus i wszystko zmieniło swoje znaczenie.


Komiks, w którym przeważają ilustracje nad treścią. Niby mała ilość treści ale ilość przekazanej wiedzy ogromna. 
Przez 48 stron komiksu przeżywamy niezwykłą podróż, podczas której przenosimy się wraz z bohaterami komiksu do czasów sprzed 4 miliardów lat temu by wspólnie z nimi stać się świadkami powstawania Ziemi. Z komiksu dowiadujemy się również co działo się w czasach dinozaurów a także kiedy pojawili się pierwsi ludzie, jak żyli, co jedli i gdzie mieszkali.

Dodatkowo na końcu książki znajduje się płyta z bajkami Było sobie człowiek. Znajdziecie tam 4 odcinki, ponad 100 minut pożytecznie spędzonego czasu przed komputerem czy tv! 
Druga nowość to miniencyklopedia, z którą dzieci poznają najważniejszych wynalazców w dziejach ludzkości: Archimedesa, Leonarda da Vinci, Galileusza, Karola Darwina, Alberta Einsteina, Thomasa Edisona czy Marię Skłodowską-Curie. Dzieci dowiadują się m.in. kto i kiedy wynalazł papier, kompas, zegar wodny czy słoneczny. Poznają teorię ewolucji gatunków i odkrywają tajemnice genów by na końcu wylądować na kosmosie. Oprócz tego w książce znajduje się mnóstwo ciekawostek. 


Sam koniec książki to oś czasu, na której zaznaczono lata, w których żyli konkretni wynalazcy.


Oczywiście jak przystało na Wyd. Hippocampus książka zawiera płytkę z 4 odcinkami Byli sobie wynalazcy.


Z takimi książkami edukacja to prawdziwa zabawa. Książki, które po prostu trzeba mieć... takie must have dla dziecka.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates