Mali podróżnicy w Grecji


Jednym z państw jakie były do odwiedzenia w tym miesiącu w projekcie Mali podróżnicy była Grecja. I tam właśnie spędziliśmy kilka dni :) Coś niecoś poczytaliśmy o tymże właśnie państwie, poznaliśmy jej flagę, stolicę a nawet melodię hymnu narodowego. Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie podziałali kreatywnie. Jako, że Grecja daje dzieciom ogromne pole do popisu pod względem działań twórczych a czasu wolnego mamy tyle co na lekarstwo ograniczyliśmy się do minimum...


Nasze zabawy skupiliśmy na igrzyskach olimpijskich bowiem właśnie w Grecji odbyły się one tam po raz pierwszy. Wspólnie stworzyliśmy symbole olimpijskie...

Flaga olimpijska - 5 różnokolorowych przecinających się kół symbolizuje zarazem różnorodność, jak i jedność ludzi zamieszkujących Ziemię. Poszczególne kolory symbolizują kontynenty: niebieski – Europę, czarny – Afrykę, czerwony – Amerykę, żółty – Azję i zielony – Australię.

Laur olimpijski - wieniec z gałązek z wawrzynu otrzymywał tylko zwycięzca.W dzisiejszych czasach laur olimpijski został zastąpiony medalem. Kubek swoje pierwsze (choć nie olimpijskie) medale w swoim dorobku już posiada :)


Ogień olimpijski - wzniecany jest w Grecji w ruinach świątyni Olimpii. Stamtąd sztafeta olimpijska przekazuje pochodnię olimpijską kolejnym biegaczom. Na koniec ogień niesiony w pochodni przybywa do miasta-gospodarza igrzysk. Tutaj w trakcie ceremonii otwarcia zapalany jest znicz olimpijski, który płonie przez cały czas trwania zawodów.

Całość naszych zabaw wzbogacona była o zabawę z globusem. Z globusem nie byle jakim ;) EduGlobus to nie tyle zabawka, co genialnie przemyślana pomoc dydaktyczna. To mapa całego świata, dzięki której dzieciaki odkrywają nie tylko kontynenty, kraje oraz ich stolice ale i poznają powierzchnie państw, ludność jaka żyje na danym obszarze czy język jakim posługują się ludzie. zupełnym hitem okazała się u nas możliwość odsłuchania hymnu danego kraju.


Na dolnym panelu znajduje się również mapa Polski z podziałem na województwa, z której to dzieciaki dowiadują się jakie miasto jest stolicą danego województwa.


Cała zabawa odbywa się za sprawą magicznego długopisu.
Kiedy dzieciaki przez zabawę przyswoją wiedzę, mogą sprawdzić się w quizie, który na trzech poziomach został przygotowany specjalnie dla młodych podróżników.Dodatkową atrakcją dla dzieci jest możliwość zabawy globusem za pomocą specjalnej aplikacji, dzięki której nasz globus ożywa... na ekranie tabletu czy smartfona pojawiają się zwierzęta, zabytki, symbole danego kraju, które jeszcze bardziej zachęcają młodych odkrywców do poszerzania swojej wiedzy.  Wiele ciekawych faktów z każdej strony świata! 

http://naszerodzinnepodroze.blogspot.co.uk/p/mali-podroznicy-projekt-geograficzny.html

Prześlij komentarz

4 Komentarze

 1. Bardzo fajny wpis. Podobają nam się prace plastyczne i EduGlobus, musimy takiego poszukać w sklepach.

  OdpowiedzUsuń
 2. dziękuję! globus rewelacyjny polecam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudnie Wam wyszły te koła z krepy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny globus mialam przyjemność go wypróbować,Wasza kreatywność jest niesamowita.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)