O owadach słów kilka


Wydawnictwo Multico zajmuje coraz więcej miejsca wśród książek w naszej domowej biblioteczce. I dobrze! Bo to książki nie byle jakie o czym nie raz mogliście już przekonać się na naszym blogu. Czytanie książek z tej serii to prawdziwa przyjemność... nawet, gdy ich głównymi bohaterami są najobrzydliwsze owady czy pająki ;)


Ogromnym plusem tego wydawnictwa jest fakt, iż wszystkie książki z tej serii mają prosty i trafiający do młodych odbiorców język. Bardzo przejrzysty układ... począwszy od spisu treści po każdą rozkładówkę włącznie. I te fotografie... uwielbiam je! Informację są starannie wyselekcjonowane, obecne są jedynie te najważniejsze ciekawostki.

W książce znajdziemy owady zarówno te najpospolitsze, jak biedronka czy trzmiel, i zupełnie niepospolite, takie jak modliszka. Każdy z nich ma zaskakujące zachowania, specyficzną dietę, czasem inną dla dorosłych, a inną dla larw, i ubarwienie, które ma ściśle określone funkcje. Zaskakujący jest również ich rozwój osobniczy. Niektóre larwy zupełnie nie przypominają osobników dorosłych, a niektóre tylko nieznacznie się od nich różnią. A w dodatku, choć małe, owady są najliczniejszą grupą zwierząt i mają wielkie znaczenie dla naszej przyrody. Prócz nich autor prezentuje cztery najpospolitsze pająki, zwierzęta często mylone z owadami.

Prześlij komentarz

0 Komentarze