Zabawy z deszczem w tle


Jesień w pełni i nic a nic a nic nie przypomina ona tej złotej, pięknej jesieni. Ciągły deszcz, wiatr nie sprzyjają nawet wyjściom na podwórko. Tak więc siedzimy w domu i tworzymy... Dziś będą zabawy z deszczem w roli głównej.


Oto nasze propozycje wspólnych zabaw z dzieciakami. Zabaw logopedycznych, matematycznych i takich w których poćwiczą odrobinę motorykę małą :)

Zaczynamy od stworzenia deszczu za pomocą farbki i słomki do napoju... farbkę plakatową proponuję rozcieńczyć nieco w wodzie tak aby łatwo się ją rozdmuchiwało.
Później ozdabianie parasola i praca gotowa.

Zabawa, którą można wykonać na dwa sposoby... pisanie po śladzie oraz zabawa z plasteliną.Krople deszczu i rysowanie po śladzie...
Na koniec wszystkie krople dziecko może pokolorować...


Odrobina deszczowej matematyki... na początek zaznaczanie czyli rysowanie po śladzie tylu kropel ile wskazuje cyfra.Utrwalanie cyferek 1-6 za pomocą kostki i plasteliny. Dziecko rzuca kostką, liczy oczka, odszukuje właściwą cyfrę i przykleja na niej plastelinę...


Po zaklejeniu wszystkich kropel deszczu zabawę można odwrócić odlepiając plastelinę z danej kropli deszczu i sprawdzając jaka cyfra się pod nią ukryła...


Po matematyce pora na poćwiczyć spostrzegawczość (kartę ściągnęłam z google - karta pracy najprawdopodobniej z którejś pomocy WIR - niestety nie wiem z której).A na koniec tworzymy parasole. Do zabawy potrzebowaliśmy szablon parasola, który dziecko kolorowało oraz klej i patyczek drewniany.

Pokolorowany szablon parasola wycinamy i przyklejamy do patyczka... parasol gotowy!


Wspaniałym zakończeniem kreatywnych zabaw z deszczem i parasolem w roli głównej okazał się super prezent, który idealnie sprawdza się w deszczowe dni... dzieciaki zachwycone a i deszcz nam teraz nie straszny!

Parasole w wersji chłopięcej i dziewczęcej dostępne na smarkacz.plPrześlij komentarz

0 Komentarze