Mapa Polski - prezent nie tylko dla dzieci


W tym roku Mikołaj nie dość, że przyszedł do moich dzieci nieco wcześniej (choć 6 grudnia przyjdzie ponownie - chyba tylko po to aby wręczyć dzieciakom rózgi ;)) to w dodatku miał prezent również dla mnie. Prezent, o którym nawet nie śniłam. Prezent, z którego jestem mega dumna... Kreatywnie w domu objęło patronatem medialnym coś niezwykłego, coś czego jeszcze nikomu nie udało się stworzyć... prawdziwa mapa POLSKI dla dzieci. Ja wiem, że na rynku jest pełno map od grających, świecących poprzez puzzle i globusy ale to jednak nie to czego szukałam dla moich małych podróżników. Mapy jeszcze nie ma na rynku ale już niedługo, całkiem niedługo się ukaże i głęboko wierzę, że będzie to hit... mapa Polski dla dzieci, która nie dość, że nauczy dzieci podstaw geografii to z pewnością będzie świetną ozdobą dziecięcego pokoju.


Autorką mapy jest Agnieszka Rajczak-Kucińska, od lat tworząca mapy do książek turystycznych (m.in. Wojciecha Cejrowskiego, Jacka Pałkiewicza, Martyny Wojciechowskiej). To ona podjęła wyzwanie stworzenia mapy, z której można nauczyć się podstaw geografii Polski używając tylko i wyłącznie jednej mapy. Mapy, na której jest bardzo dużo ważnych informacji. Autorka tak rozplanowała je aby się one nie mieszały ze sobą po ich przeczytaniu.


I tak mapa pokazuje swoją zawartość stopniowo - im bardziej dokładnie się jej przyglądamy, tym więcej dostrzegamy. 

Pierwszy poziom informacji to główne aspekty geograficzne Polski:
– główne rzeki
– największe miasta Polski
– regiony
– punkty charakterystyczne (najwyższy szczyt, największe jezioro, wyspa, środek Polski, największy na świecie zamek, jedyna w Europie naturalna pustynia, itp)

Kolejny, bardziej szczegółowy to:
– pasma górskie
– parki narodowe
– największe jeziora i zbiorniki wodne
– zatoki i zalewy
– drugorzędne rzeki

A gdy przyjrzymy się jeszcze dokładniej, ukażą się nam:
– granice województw z opisami
– główne szczyty górskie
- atrakcje turystyczne dla dzieci (parki rozrywki, wielkie place zabaw, aquaparki, dinoparki, parki linowe, muzea atrakcyjne dla dzieci, grody słowiańskie, kolejki wąskotorowe, wioski indiańskie, zoo-safari, zamki i zabytkowe kopalnie z atrakcjami dla dzieci).

Ja już się nie mogę jej doczekać... jakże to ułatwi nam planowanie chociażby wakacyjnych wojaży :)

Ale mapa to nie wszystko... Mapa Polski dla dzieci to również specjalne karty edukacyjne, po których można pisać flamastrami ścieralnymi. Zawierają wyzwania nie tylko dla dzieci ale i dorośli mogą podjąć się wyzwania i sprawdzić swoją wiedzę. Wśród wyzwania są takie wyzwania jak: administracyjne, wodne, regionalne, kartograficzne, geograficzno-przyrodnicze, wyzwanie z miastami nadrzecznymi oraz wyzwanie dla najmłodszych, a w przedsprzedaży dodatkowo mamy zabawę w skojarzenia.


Dzieciaki oswajane z mapą od małego będą mieć dużo łatwiej w szkole na lekcjach geografii i to nie podlega dyskusji (a coś o tym wiem, bo mój pierwszak ma znacznie ułatwioną drogę jeśli chodzi o edukację matematyczną ;)) Dla mnie nie ma lepszej pomocy edukacyjnej niż taka, dzięki której za pomocą zabawy dzieciaki przyswajają wiedzę.Mapa pojawi się w sprzedaży 11.12.2017, ale już teraz można nabyć ją w przedsprzedaży i sprawić swoim dzieciakom cudny prezent pod choinkę, prezent na lata - KLIK - Zamawiając teraz zaoszczędzicie na przesyłce i dostaniecie jako bonus kartę ze skojarzeniami.

W skład zestawu edukacyjnego z mapą wchodzą:
- kolorowa mapa Polski, laminowana (68 x 48 cm)
- 7 kart z wyzwaniami w formie suchościeralnej, spięte razem
- 4 mazaki suchościeralne

Jak już mapa do na przyfrunie, dokładnie ze szczegółami Wam ją pokażę... tymczasem czekamy z niecierpliwością :)

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Gratuluje patronatu i czekam na szczegółową recenzje po której zobaczymy...może skuszę się na zakup ;-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)