Osikowe choinkiBuszując po necie za inspiracjami świątecznymi dla dzieciaków wpadłam na piękne choinki, w których zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Zgłębiłam temat z czego są zrobione, zaopatrzyłam w potrzebne materiały i tak i oto cudnie będą zdobić nasz dom przez cały grudzień.


Płatki osikowe to one są głównym bohaterem tego posta. Normalnie można stworzyć z nich cuda. Polecam zajrzeć na stronę osikowadolina.pl i przekonać się na własne oczy. Można kupić same płatki jak i gotowe zestawy, z których stworzy się takie cudeńka. Na pierwszy ogień poszły u nas choinki. Najpierw mamuśka w tajemnicy przed dziećmi kleiła choinkę aby sprawdzić "z czym to się je", jakiego kleju użyć najlepiej, a może lepiej taśmę klejącą dwustronną... ogólnie badałam grunt aby dzieciaki miały już z górki.

Zestaw do tworzenia choinki zawiera:
- osikowe płatki
- pasek
- gwiazdki
- tekturowy szablony
- szpilkę
- patyczek
- koraliki
- drewnianą podstawkę.

Wypróbowałam klejenie choinki na kleju introligatorskim oraz na kleju na gorąco. Wersja na klej introligatorski jest bezpieczniejsza dla dzieci ale nieco bardziej żmudna. Z klejem na gorąco idzie nieco szybciej ale dorosła osoba musi nadzorować pracę dziecka tak aby się nie poparzył. Użycie kleju na gorąco również sprawia, że na płatki nie przesuwają się po stożku, z użyciem kleju (zwłaszcza w nadmiarze) różnie to bywa.


Na początek należy skleić stożek i przymocować go do patyczka. Nam wygodniej było umieścić tak przygotowaną podstawę choinki do drewnianej podstawki. Następnie zaczynając od większych płatków przyklejaliśmy je rzędami stożka - zaczynając od dołu, kierując się ku górze. Płatki są formowane także choinka pięknie się rozkładała.

Po stworzeniu choinki pora na jej dekorację... gwiazdka, koraliki i brokat poszły w ruch.

Prawda, że cudne? Na żywo jeszcze piękniejsze!

Spróbowaliśmy również stworzyć choinkę z płatków osikowych prostych. Efekt równie piękny choć mi bardziej podoba się efekt końcowy z płatkami formowanymi.
A Wam która wersja podoba się bardziej?

Prześlij komentarz

3 Komentarze

 1. Jejku, jakie cudne!

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudne! Ta pierwsza wersja szczególnie mi się podoba. Może sama spróbuję zrobić, tylko nie mam pojęcia gdzie szukać tych płatków!

  OdpowiedzUsuń
 3. Blondynki Kreatywnie7 grudnia 2017 00:46

  ekstra obie ale u was cały las powstanie

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)